MKVConverter, aplikacioni për të ndryshuar formatin e videove tona

mkvkonverter-1

Keni nevojë për një aplikacion për të kthyer video MKV në formate të tjera? Sot në Unë jam nga Mac do të shohim një aplikacion të ri për këtë lloj detyre i quajtur MKVConverter. Ky aplikacion që kemi njoftuar në Twitter disa ditë më parë kur pamë që ishte plotësisht falas në Mac Store dhe se për momentin duket se është falas për një kohë të kufizuar, na ofron një mënyrë të thjeshtë për t'i kthyer këto video .

Ka shumë aplikacione që kryejnë këtë funksion konvertimi për videot ose filmat tanë, por kjo është ekskluzive për formatin MKV dhe ka thjeshtësinë e përdorimit që na duhet për të bërë këtë lloj ndryshimi në formatin e një videoje. Gjithashtu na lejon të bëjmë redaktime të vogla në video kur po i konvertojmë.

Ky aplikacion mund të gjendet në Mac App Store dhe pasi të shkarkohet dhe instalohet, do të shfaqet një dritare me opsionet që na lejojnë të kryejmë, ndër të cilat theksojmë të qenit në gjendje të përpunojmë më shumë se një video në të njëjtën kohë nëse kemi disa për të ndryshuar formati, mundësia e shndërroni këto MKV në MP4, MOV, WMV, AVI, MPEG, etj ... Useshtë shumë intuitiv për t’u përdorur dhe nuk kushton për të kthyer skedarët.

shndërrues mkv

Na jep mundësinë të zgjedhim vetë dosjen e destinacionit ku duam ta ruajmë videon tonë sapo të konvertohen, ne mund të kryejmë 'detyra' të tjera me Mac-in tonë ndërsa aplikacioni funksionon, por duhet të sqarojmë se konsumi i burimeve ndikon në shpejtësinë e konvertimit, ai na njofton me anë të një njoftimi kur përfundon konvertimi, përveç kësaj opsionet janë tërësisht në Spanjisht.

Sapo të ketë mbaruar promovimi i fillimit të këtij aplikacioni, çmimi i së njëjtës do të shpenzojë rreth 25,99 € kështu që ne ju rekomandojmë që nëse keni shumë nga këto video në formatin MKV dhe duhet të ndryshoni formatin, të ekzekutoni dhe shkarkoni këtë aplikacion të veçantë për këto lloje skedarësh.

Më shumë informacion - Përshtatni një aplikacion për të kthyer skedarët multimedia në formate të tjera


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.