Modaliteti i errët për Safari na lejon të ndryshojmë faqet e internetit që vizitojmë nga e bardha në të zezë

Me fillimin e macOS Mojave, shumë prej tyre kanë qenë nga përdoruesit që më në fund kanë parë nevojat tuaja u plotësuan, në sajë të zbatimit të një mënyre të errët, një mënyrë që është përgjegjëse për errësimin jo vetëm të ndërfaqes së aplikacioneve që janë të pajtueshme, por edhe të shiritit të sipërm të menusë dhe të aplikacionit dhe menutë.

Shumica e faqeve në internet që ne vizitojmë çdo ditë, ata përdorin të bardhën si sfond, një ngjyrë që bie shumë në kontrast me ngjyrën e ndërfaqes macOS kur kemi të aktivizuar modalitetin e errët, në mënyrë që atë që kemi fituar me këtë mënyrë, ta humbasim nëse përdorim shfletuesin, për sa kohë që nuk përdorim zgjatimin Dark Mode për Safari .

Siç mund ta shohim në imazhin e mësipërm, kujdeset për modalitetin Dark Dark për Safari zëvendësoni ngjyrën e bardhë të webs me të zezëNë këtë mënyrë, është shumë më e lehtë të përdorësh shfletuesin në kombinim me mënyrën e errët, pasi sytë tanë nuk do të pësojnë ndryshimet e papritura të ngjyrave midis shfletuesit dhe ndërfaqes së përdoruesit.

Karakteristikat kryesore të Modaliteti i Errët për Safari

  • Modaliteti i errët për Safari na lejon të përcaktojmë se në cilat faqe në internet duam që ngjyra e errët të aktivizohet si parazgjedhje.
  • Na lejon gjithashtu që ta programojmë në mënyrë që të aktivizohet ose çaktivizohet vetëm në kohën që kemi vendosur më parë.
  • Kur e aktivizoni ose çaktivizoni atë manualisht, thjesht duhet të klikojmë në ikonën që përfaqëson shtesën.
  • Kemi tre mënyra për të zgjedhur, Dark, Soft Dark dhe Mono, për ta përshtatur atë në preferencat tona.

Nëse zakonisht jeni mësuar të përdorni aplikacione të përshtatura në modalitetin e errët, me siguri hitin vizual që na jep Safari, kur keni nevojë të përdorni është mjaft e rëndësishme. Falë Modës së Errët për Safari ne mund ta shmangim atë. Ky aplikacion ka një çmim prej 2,29 euro.

Modaliteti i errët për Safari (Lidhja e AppStore)
Modaliteti i errët për Safari2,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.