Modele Apple Watch të përputhshme me watchOS 8

Seria Apple Watch 3

Me nisjen e watchOS 7, Apple Watch Series 3 filloi të tregonte shenja të lodhjes. Nuk dua të them për sa i përket numrit të funksioneve, tashmë të kufizuar në vetvete, por në kohën e azhurnimit për secilin version të ri të watchOS 7 që Apple ka hedhur në treg.

Shumë prej tyre kanë qenë përdoruesit, mes të cilëve jam edhe unë, të cilët u detyruan të rikthejnë Apple Watch Series 3 nga e para në mënyrë që të instalonin versionin më të fundit në dispozicion të watchOS 7, për shkak të një mungesa e supozuar e hapësirës që nuk ekzistonte, pasi që sado të fshija aplikacionet, prapë nuk mora hapësirën e nevojshme.

Seria Apple Watch 3 watchOS 8

Sidoqoftë, duket se Apple ka dashur t'i japë Apple Watch një vit më shumë jetë, pasi që versioni tjetër i watchOS, numri 8, do të jetë i pajtueshëm me Apple Watch Series 3, përveç, logjikisht, me Apple Watch Seria 4, Seria 5, Seria 6 dhe Apple Watch SE.

Me sa duket, problemi i mungesës së hapësirës në dispozicion në Apple Watch Series 3 ishte për shkak të një lloji gabimi, pasi azhurnimi i kësaj pajisje në secilin nga versionet e reja të watchOS 8 do të thotë të vazhdosh me të njëjtin problem duke ndikuar negativisht në përvojën e përdoruesit, çaktivizo dhe le të shkojmë.

Prefshtë e preferueshme qëndroni në watchOS 7 derisa Apple të lëshojë një tipar të ri me të vërtetë të rëndësishëm në watchOS 8, dhe që është i pajtueshëm me Serinë 3, për të humbur kohën dhe pak rivendosjen e kësaj pajisjeje nga e para për të instaluar versionin më modern të watchOS të disponueshëm në atë kohë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.