Fotografitë dhe video e modelit të kampusit të ardhshëm Apple: SpaceShip

kampus-mollë-1

I ndjeri Steve Jobs kishte mes 'vetullave' ndërtimin e një kampusi të ri për Apple në qytetin e Cupertino dhe kështu ai njoftoi në një nga paraqitjet e tij të fundit publike gjatë vitit 2011. Jobs donte që ky kampus i ri të ishte një ndërtesë spektakolare zyrash për Apple dhe në funksion të imazheve që kemi parë gjatë këtyre viteve dhe me modelin që ata na tregojnë për ndërtesën, mund të themi se ndërtesa do të jetë padyshim spektakolare.

Në imazhet e modelit Peter Oppenheimer, shumë nga detajet e selisë së ardhshme të Cupertino, të pagëzuar si: Anije kozmike dhe ndërtesat ngjitur. Aktualisht projekti është ende në duart e autoriteteve të Cupertino dhe ata shpresojnë se ata nuk do të kenë probleme për miratimin përfundimtar të projektit.

Nga vetë Apple po motivon banorët e zonës ku do të kryhet ndërtimi i kësaj ndërtese spektakolare, të marrin pjesë dhe të marrin pjesë në projektin tjetër Tetor 16 e cila është sa këshilli i qytetit do të nisë votimin përfundimtar për miratimin përfundimtar të projektit.

kampus-mollë-2

Ndërtesa është projektuar dhe projektuar për të shfrytëzuar në maksimum energjinë e rinovueshme dhe do të ketë të gjithë çatinë e mbuluar me panele diellore dhe dritare të mëdha për të shfrytëzuar sa më shumë dritën natyrore. Do të shtohet gjithashtu një korije e madhe që do të rrethojë të gjithë kampusin (siç e shohim në model) dhe që do të përdoret si një parking për automjetet e punonjësve. Aktualisht ka vetëm beton dhe asfalt, kështu që do të përmirësojë pamjen rryma e kësaj toke të pamasë.

Dai Sugano

Nëse gjithçka shkon siç duhet dhe ata nuk pësojnë ndonjë pengesë në ndërtimin e kampusit të ardhshëm, puna spektakolare pritet të marrë fund në 2015.

Më shumë informacion - Apple avancon ndërtimin e kampusit të saj të ri në Austin

Burimi - Apple Insider


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.