Modifikoni madhësinë e fotove tuaja, shndërroni ato në formate të tjera dhe më shumë me ImageSize

Përsëri, unë jam i detyruar të flas për përfitimet e aplikacionit Preview kur flasim për një aplikacion që na ofron funksione të ngjashme me këtë. Në kohën e menaxhoni fotot në grupeNëse do t'i ndryshoni ato në madhësi ose do t'i konvertoni në formate të tjera, në Mac App Store kemi aplikacione të ndryshme në dispozicionin tonë.

Ndërsa është e vërtetë që me Preview, ne gjithashtu mund të bëjmë procesin e serisë, operacioni për ta bërë atë nuk është i gjithë intuitiv që do të dëshironim, kështu që për këtë lloj detyre, këshillohet të përdorni një aplikacion si ImageSize. ImageSize na lejon të ndryshojmë madhësinë e fotografive në grupe, si dhe na lejon t'i kthejmë ato në ndonjë format tjetër, gjithashtu në grupe.

Kryerja e këtij lloji të detyrave na kursen shumë kohë, veçanërisht nëse numri i imazheve që do të përpunohen është shumë i lartë. Përveç kësaj, ajo gjithashtu na lejon të riemërtojmë imazhet së bashku, një detyrë që bëhet titanike nëse duam ta bëjmë atë përmes Finder, por emri i skedarëve tanë bazohet në datën dhe kohën e kapjes. ImageSize është në përputhje me formatet: JPG, JPEG, JPE, JP2, JPX, PNG, TIFF, TIF, GIF dhe BMP dhe na lejon të kthejmë të gjitha ato formate në JPG, JPEG, JPE, JP2, JPX, PNG, TIFF, TIF , GIF, BMP.

Karakteristikat kryesore të madhësisë së ImageS

 • Ndrysho madhësinë e imazheve në grupe.
 • Mund të vendosim që madhësia të modifikohet me pixel ose me përqindje.
 • Mban raportin e pamjes së imazheve.
 • Kjo na lejon të imazheve të konvertuar në grupe
 • Përveç kësaj, ne mund të riemërtojmë të gjitha imazhet në të njëjtën dosje së bashku ose vetëm ato që kemi zgjedhur më parë.

ImageSize është në dispozicion për shkarkim sot për vetëm 1,09 euro, një ofertë që do të përfundojë në fund të ditës, duke u kthyer në çmimin e saj origjinal që është 4,49 euro. Ky aplikacion kërkon OS X 10.10 dhe është krijuar për të përfituar plotësisht nga procesorët 64-bit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.