Aplikacionet COVID-19: Vetëm nga burime zyrtare.

Lajme të reja në lidhje me Apple dhe Coronavirus

Me krizën shëndetësore që ka gjeneruar COVID-19 dhe mjetet e mbylljes që Autoritetet Kombëtare dhe Lokale kanë marrë, një nga argëtimet që kemi më shumë në dorë janë aplikacionet e Apple dhe Rrjetet Sociale. Në këto javë të fundit po shohim shumë imazhe që nxjerrin një sens humori, por edhe shumë lajme të rreme. Për atë arsye Apple nuk dëshiron që e njëjta gjë të ndodhë në asnjë prej dyqaneve të aplikacioneve të saj.

Apple nuk do të pranojë aplikacione që merren me koronavirusin dhe atë nuk vijnë nga burime zyrtare. As nuk do të pranojë lojëra që shfaqin këtë virus të padëshiruar.

Apple nuk dëshiron që dyqani i saj i aplikacioneve të përdoret për të përhapur mashtrime ose për të bërë valle në lidhje me COVID-19

Apple është tani duke vlerësuar në mënyrë kritike aplikacionet. Të gjitha me qëllimin për të siguruar që burimet e të dhënave janë me reputacion dhe se zhvilluesit që paraqesin këto aplikacione në lidhje me COVID-19 vijnë dhe janë nga njësi ekonomike të njohura. Kështu që ne flasim për organizata qeveritare, OJQ të përqendruara në shëndetësi, kompani të akredituara thellë në problemet shëndetësore dhe institucione mjekësore ose arsimore.

Një masë më shumë midis të gjithë atyre që Apple ka miratuar deri më tani për këtë çështje të koronavirusit. Mund ta bësh sepse është një sistem i mbyllur, për të mirë dhe për të keq. Në këtë rast po flasim për diçka të mirë. Ne nuk mundemi, në krye të një mbi ne, të lejojmë të drejtohemi Aplikime me qëllime të dyfishta.

Gjithashtu, nëse një kompani apo individ me reputacion dhe reputacion dëshiron të publikojë një aplikacion me Apple, kompania ju ofron rrugën e shpejtë, domethënë mund të paraqitet për shqyrtim me tiparin "Ngjarja e ndjeshme në kohë" në formularin e kërkesës. Kjo mund të përshpejtojë dhe të sigurojë një rishikim prioritar në mënyrë që të mund të publikohet sa më shpejt që të jetë e mundur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.