Apple do të rinovojë Apple Store mitik në Soho në New York

Soho Apple Store për të marrë një ndërrime të fytyrës

Një nga dyqanet më legjendë të Apple në botë është ai që ndodhet në lagjen Soho të Nju Jorkut. Për shumë vite ka qëndruar në këmbë duke ofruar shërbim për këdo që ka nevojë për të. Tani është vendosur që është koha për ta rinovuar atë. Ndryshimet do të përfshijnë në dyqan një hapësirë ​​të re për kreativitet, por në të njëjtën kohë, Do të duhet të themi lamtumirë një nga pjesët më ikonike të dyqanit dhe banorët e New York-ut.

Do të duhet të themi lamtumirë teatrit të famshëm që ka dyqani. Në favor të tij, duhet thënë se do të ketë një forum ku do të lidhen ngjarjet e ardhshme Sot në Apple. Në fakt, teatrot e famshme të Apple do të mbeten vetëm dy Dyqane Apple: Apple Ginza dhe Shinsaibashi në Japoni. Një humbje që do të humbasë, por natyrisht e reja që do të vijë do të jetë shumë më e mirë.

Forumi i ri do të ofrojë ulëse modulare, një sistem audio të përmirësuar me Dëgjim Lak dhe një Wall Video LED dukshëm më të madh dhe më të ndritshëm krahasuar me ekranin e mëparshëm të projeksionit të dyqanit. Përmirësimet e Soho do të zëvendësojnë gjithashtu sallën e parë të takimeve Apple Store të New York City me një sallë bordi të ridizenjuar për klientët e biznesit dhe mysafirët e ngjarjeve.

Rinovimet kanë filluar tashmë, më 1 shtator, dhe tani gjejmë një dyqan në ndërtim, ku, shkallët e famshme prej xhami do të respektohen. Nuk dihet kur do të ndodhë përfundimi i punimeve, dhe tani dyqani është nën minimum. Midis pandemisë globale dhe rinovimit, nuk ka vend për shitje, por ka vend për nevoja të tjera. Ne po presim me padurim të shohim rezultatin përfundimtar dhe shpresojmë se do të ketë një hapje të përshtatur për ju.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.