Apple heq emërtimin "Vonë" nga MacBooks

Macs Apple janë karakterizuar dhe klasifikuar gjithmonë brenda një faze të përkohshme (çdo katër muaj të vitit) nga emri i tyre ose "tagline" në emrin e tyre, E hershme, e mesme ose e vonë. Epo, duket se firma Cupertino do të ishte e vendosur të eleminonte këtë prerje në Mac-et e saj ose të paktën në pajisjet e reja që po dalin në treg. Pas versionit të ri beta 2 të macOS Sierra 10.12.4, ky vendim do të përfundonte duke u konfirmuar pasi nuk shtohet më në përshkrimin e vetë pajisjeve, në opsionin "Rreth këtij Mac ..."

Mjaft disa ndryshime në versionet beta

Versionet beta zbulojnë tortën. Ky rast është kurioz pasi që nuk duket se të gjithë Mac-et do të pësojnë ndryshimin ose të paktën menjëherë, mund të jetë një eliminim progresiv nëse marrim parasysh që rreth 12 ″ MacBook ende e kanë këtë emër dhe të tjerët si MacBook Pro të 2014, jo më. Në fakt, ne besojmë se është një proces kohor dhe është më se e sigurt që ata do të fillojnë t'i eliminojnë ato në të gjithë kompjuterët në të ardhmen. Për ata që nuk e dinë emërtimin Në fillim, Mid dhe vonë përcaktojnë lëshimet e pajisjeve dhe filluan të përdoren me MacBook-et e para:

  • në fillim: nga janari deri në prill
  • Mesatar: Maj deri në gusht
  • Vonë: nga shtatori në dhjetor

Në këtë rast, ajo që është e qartë për ne është se MacBook Pro i ri me Touch Bar do të mbetet si MacBook Pro 2016. Tani, nëse MacBook i ri i ardhshëm 12 will do të paraqitet gjatë muajit Mars, ata duhet të quhen si MacBook 12 Inca 2017, diçka që nuk na duket e keqe për sa kohë që modeli nuk rinovohet në të njëjtin vit. Kjo gjithashtu mund të nënkuptojë se, ajo Apple ka azhurnime vjetore për pajisjet e saj në hartën e saj, duke përcaktuar më qartë ekipet sipas viteve dhe jo sipas periudhës katër-mujore.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.