Apple heq kufizimin e blerjes së tre artikujve me ulje nga punonjësit

PPE

Punonjësit dhe ish-punonjësit e Apple, direkt ose indirekt, mund të përfitojnë nga një numër përfitimesh të parashikuara nga programi EPP (Programi i Blerjes së Punonjësve) i cili në thelb konsiston në blerjen e produkteve të markës me 15% zbritje.

Deri më tani, punonjësit kishin një kufizim prej tre blerjeve në vit, për të aplikuar zbritjen. Kjo politikë është azhurnuar dhe se ka hequr kufizimin numerik A do të thotë kjo se punonjësit mund të përdorin zbritjen 15% për të blerë sa të duan? Jo ne te vertete.

Apple tani lë në gjykim të punëtorit i cili mund të aplikojë 15% zbritje e kush jo. Për shembull, ata në Cupertino tregojnë se blerja e iPod-eve për nipat me 15% zbritje është e mirë, por aplikimi i zbritjes për të gjithë miqtë tanë në Facebook nuk është.

Përveç heqjes së këtij kufizimi, Apple tashmë ka njoftuar synimin e saj për të azhurnuar katalogun e produkteve të cilët përfitojnë nga programi i punonjësve. Në asnjë kohë, punëtorët do të jenë në gjendje të blejnë një iPhone falas, një iPad Mini ose iMac të fundit të prezantuar në 2012 me 15% zbritje.

Nëse keni një anëtar të familjes që punon në një dyqan Apple, tani është një kohë e mirë për të marrë një produkt i mollës me një çmim dukshëm më të ulët.

Më shumë informacion - Apple shpërblen punonjësit e saj me zbritje të shijshme
Burimi - iDownloadblog


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.