Apple HomeKit është shumë i pranishëm në CES 2020

Apple HomeKit hap një vrimë në CES 2020

Një nga pikat e forta të Apple për këtë vit 2020 do të jetë shërbimi juaj i shtëpisë. Ne tashmë kishim paralajmëruar në artikuj të tjerë që flisnin për projeksionin që Apple dëshiron të japë HomeKit. Po duket kështu në CES 2020.

Jo vetëm iPhone ose Mac Pro mund të jetojnë Apple. Shtëpia është vendi ku përdoruesit e Apple janë më të rehatshëm dhe të sigurt sesa ku ata më së shumti kënaqen me pajisjet e tyre Apple. Kjo është arsyeja pse markat e tjera e dinë atë dhe Me të dhënat e mira këtë vit për kompaninë amerikane, ata duan të jenë pjesë e ekosistemit të saj.

Markat duan HomeKit në CES 2020

Si çdo vit CES po zhvillohet në Las Vegas. Shfaqja Elektronike e Konsumatorëve (CES) është mbledhja në botë për të gjithë ata që lulëzojnë në biznesin e teknologjisë së konsumit. Markat më të mira takohen atje për t'i treguar botës se çfarë do të vijë për këtë vit që vjen.

Shumë nga kompanitë pjesëmarrëse po i shkelin syrin Apple dhe ata po krijojnë pajisje të ndryshme që do të jenë plotësisht në përputhje me HomeKit.

Kohët e fundit më në fund Ikea ka azhurnuar softuerin e saj për blinds dhe që janë në përputhje me Apple. Duket se ata e dinin se çfarë do të ndodhte në CES 2020.

Le të shohim se cilët prodhues do të lëshojnë produkte që janë në përputhje me shtëpinë i zgjuar që Apple dëshiron:

Arlo me të Kamera wireless Arlo Pro 3 Floodlight.

Nanogjethe do të nisë një zgjidhje të re për ndriçimin e përputhshme me HomeKit. Ju do të mësoni sjellje me kalimin e kohës për të zvogëluar ndërveprimin njerëzor dhe për të reaguar ndaj përdoruesve në shtëpi.

OneLife me pastruesin tuaj të ajrit.

Philips Hue me Hue Outdoor, duke përfshirë opsione të reja të tensionit të ulët për të përmirësuar mbulimin.

HomeKit mund të jetë me të vërtetë protagonist i këtij 2020 në Apple. Të paktën në ditën e parë të CES, duket kështu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.