Apple paguan haraç për të përkujtuar jetën e Muhamed Aliut

Muhamed Ali

Për nder të jetës së boksierit legjendar Muhammad Ali, Apple ka azhurnoi faqen tuaj në shtëpi me të foto dhe a takim që ai tha në të kaluarën. Boksieri legjendar ndërroi jetë të shtunën e kaluar në Vjet 74 në një spital në Phoenix, Arizona, ku Ali u shtrua në spital në fillim të javës për shkak të problemeve të frymëmarrjes. Ai gjithashtu vuante nga sëmundja parkinson, një çrregullim i sistemit nervor që ka ndikuar në lëvizje për një kohë të gjatë, dhe që i bëri gjërat edhe më keq. E vërteta nuk i paraqitej mirë kësaj legjende.

Fotoja e Aliut shoqërohet me një nga datat e tij legjendare. "Njeriu që nuk ka imagjinatë nuk ka krahë".

CEO i Apple Tim Cook y Phil Schiller, gjithashtu kanë postuar në Twitter cicërimat përkujtimore për Aliun. Boksieri i madh ishte shfaqur në Apple në "Reklama Apple Think Different" en 1.997. Siç mund ta shihni në video që ju lëmë në fund të artikullit. Legjenda e Muhamed Aliut, tre herë kampion bote në pesha të rënda renditet edhe më lart Mike Tyson ndër më të mëdhenjtë në boks. Por Parkinsoni dhe problemet e tij e kanë çuar atë në varr pa paralajmërim. Me Ali zhduket më shumë sesa një anëtar i panteonit të sporteve amerikane, tre herë kampion bote në pesha të rënda y Ari olimpik në moshën 18 vjeç.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.