Apple jo aq e gjelbër sipas Greenpeace

Greenpeace dhe Apple, që kujdesen për mjedisin
Greenpeace, grupi i mirënjohur mjedisor ka një mënyrë shumë të veçantë për të bërë që industritë të marrin përgjegjësi për ciklin e plotë të produkteve të tyre, kjo mënyrë është përmes një renditje të quajtur "Udhëzues për elektronikën më të gjelbër" (Udhëzues për produkte me jeshile) Në këtë botim përpjekjet e mollë ato u njohën pak, dhe përparuan në renditje në lidhje me edicionin e kaluar.

Siç thamë në një nga artikujt tonë më të fundit, mollë për një kohë ai ishte shënjestër e kritikave nga Greenpeace për të tijin kujdes nga pakujdesia e mjedisit. Pavarësisht nga fama e mollë neglizhencë, në renditjen e marsit të këtij viti mollë se renditet ndër më të mirët për shkak të një pjese të madhe të Risitë Macbook Air, duke marrë 6.1 në shkallën 10. Por në renditjen vijuese, mollë ra përsëri në kategorinë e të dëmshme për mjedisin, për shkak të një ndryshimi të vogël në kriteret e Greenpeace. Gjithsesi mollë është përmirësuar në lidhje me renditjen e fundit, duke shkuar nga 4.1 në 4.3. Ndryshimi duket pak, më shumë nëse e marrim parasysh atë mollë mburret se ka radhën më të gjatë të fletoreve "jeshile" botën, por kompania mori një rezultat të ulët në pjesën e kritereve për menaxhimin e pajisjeve të saj sapo përdoruesit e saj të heqin qafe prej tyre, diçka që Greenpeace ka sulmuar kompanitë e mëdha.

mollë ka ndërmarrë shumë hapa në rrugën për të qenë një industri miqësore mjedis, por përkundër kësaj përpjekjet e tij njihen pak nga Greenpeace , i cili kohët e fundit filloi një fushatë të quajtur "E gjelbërta ime mollë" për të bërë presion mbi kompaninë për të miratuar masa më dashamirëse me mjedis.

Për të parë renditjen vizitoni Greenpeace.

Përmes | Elektronist


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Antoineta dijo

  Unë jam një ibrik çajnik i rrumbullakët
  Unë kam çaj brenda, nuk arrij kurrë në kohë
  Ata gjithmonë mut si mbretërit kur e pinë atë

  kjo është për të gjithë ju GRACIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIAAAAAAAAAAAAS!
  (L) ich gënjeshtër të them të gjitha duart e mia: $

  PS: mos e besoni, ju jeni disa klube të ndyra që ju argëtojnë duke parë këtë faqe porqeria: /: /
  Nëse dëshironi më shumë informacion, telefononi në numrin që shfaqet në ekran :) :)

  PD2: Përshëndetje ... emri im është Antonieta de las Nieves: $
  Jam 40 vjeç më pëlqen pi + bes që quhen Sergio
  e keqja eshte se te gjithe jane shume te rinj: /
  dhe kjo është arsyeja pse unë shkoj në citaxcita

  PD3: përshëndetje përsëri: $ Kam gjetur një fëmijë, emri i të cilit është Sergi: $ nuk është Sergio, por duket se jo? në shtrat ai është si një tigër: $
  Unë isha duke menduar të lë, por si kjo më mbështet dhe unë nuk dua të qëndroj vetëm, sepse unë mund të duroj me këtë tigër: 4 aq i ndyrë sa mut

  PD4: hoi Unë kam takuar një djalë të quajtur Tana: $ është gjithçka mirë
  Dhe ai është djali më i bukur që kam parë ndonjëherë dhe ai ka sy që më depërtojnë: $ më vë në 10000000000000000000000000000000000!
  FALEMINDERIT Q FOR M L NDISTGJONI: $ (L)
  Unë do të komentoj të enjten: $
  Te dua (L)
  lamtumirë dashuritë e mia