Apple është afër hapjes së dyqanit të saj të parë në Belgjikë

le toison dor bruksel

Apple po i afrohet hapjes së dyqanit të saj të parë në Belgjika, sipas burimeve brenda Apple dhe një shënim që Apple publikoi dje. Në shënim Se ne ju tregojmë pasi keni lexuar, matet gjithashtu nëse ka interes nga punonjësit, në mënyrë që ata të shkojnë në Belgjikë, për të marrë pjesë në hapjen e dyqanit.

Kur Apple hyn në tregje të reja, kompania shpesh kërkon Punonjës të Shteteve të Bashkuara dhe tregje të tjerë në të cilët ata janë vendosur tashmë, për të përkohësisht të ndihmojë punëtorët të dyqanit të ri. E gjithë kjo tregon se një hapje do të ndodhë në një të ardhme jo shumë të largët, Apple u kërkon punonjësve t'i përgjigjen shënimit, në fund të këtij muaji. Përveç gjithë kësaj, Apple ka publikuar disa oferta për punë për dyqanin e ri në Bruksel, Belgjikë), në faqen e tyre të internetit.

oferte pune mollë belgium

Kjo është Herën e dytë që Apple ka postuar oferta për punë në faqen e saj të internetit për Belgjikën, hera e parë që duhej fundi i vitit te kaluarNdërsa Apple ka heshtur për detajet në lidhje me vendndodhjen e saktë të Apple Store në Belgjikë, besohet se mund të hapet në qendrën e re tregtare të quajtur 'Le Toison d'Or' në Bruksel (foto e parë).

Brenda ortekëve të dyqaneve që Tim Cook dëshiron të hapë, si në Emiratet e Bashkuara Arabe, ashtu edhe në Kinë, Tim Cook ka theksuar në takimi juaj me disa punonjës, të cilën Apple është në rrugën e hapjes 40 dyqane në Kinë.

Duket si kjo, që ky Dyqan Apple do të jetë shumë i ngjashëm me atë që pashë në Amsterdam tre vjet më parë, dhe kur isha në Bruksel u habita, që Kryeqyteti evropian nuk kishte një.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.