Apple Marina Bay, dyqani i parë Apple në ujë, që do të hapet nesër në Singapor

Dyqani i Apple Marina Bay

Disa javë më parë kemi biseduar për një nga projektet, apriori, Apple është më ambicioze lidhur me Apple Store. Unë jam duke folur për dyqanin e ri Apple që do të hapë dyert e tij në Singapor, në zonën e Gjirit Marina, një dyqan rrethor Apple që do të hapë dyert e tij nga nesër të Enjten.

Apple ka njoftuar datën e hapjes së këtij dyqani spektakolar Apple përmes një njoftimi për shtyp ku gjithashtu ka postuar imazhe të ndryshme ku mund të shohim pamja spektakolare që na ofron, si brenda ashtu edhe jashtë ambienteve.

Dyqani i Apple Marina Bay

Gjiri i Apple Marina është Shapedshtë formuar si një sferë dhe po noton mbi gjirin e Singaporit, një dyqan i vendosur në një nga vendet më emblematike të qytetit. Dyqani është i rrethuar nga uji dhe ofron pamje panoramike 360-shkallë të qytetit falë strukturës së qelqit të kupolës (e para e këtij lloji) e përbërë nga 114 copë me 10 shtylla vertikale që lidhin të gjithë strukturën.

Dyqani i Apple Marina Bay

Të gjitha panelet prej xhami janë të veshura me rregullime të zakonshme kundërveprojnë këndet e diellit dhe të sigurojë një efekt ndriçimi natën. Rreth kupolës, ne gjejmë pemë të ndryshme që janë përgjegjëse për sigurimin e hijeve në zonat me xham në anët e dyqanit.

Dyqani i Apple Marina Bay

Sipas Deirdre O'Bien, Zëvendës President i Lartë i Shitjes me pakicë:

Ne nuk mund të ishim më të ngazëllyer për të hapur mahnitëse Apple Marina Bay Sands në Singapor, duke u mbështetur në angazhimin tonë për këtë vend të veçantë që filloi më shumë se 40 vjet më parë. Ekipi ynë i pasionuar dhe i talentuar është i gatshëm të mirëpresë këtë komunitet në dyqanin tonë të ri dhe të ofrojë kujdesin dhe mbështetjen që duan klientët tanë në të gjithë botën.

Dyqani i Apple Marina Bay

Fuqia punëtore e këtij dyqani të ri Apple përbëhet nga 148 punonjës që kolektivisht flasin 23 gjuhë dhe ata do të mirëpresin vizitorët e parë nesër në orën 10 të mëngjesit me kohën lokale, kohën kur do të hapë dyert për herë të parë. Ashtu si në pjesën tjetër të dyqaneve të Apple, masat sanitare të sigurisë do të jenë gjithashtu të pranishme, kështu që do të jetë e nevojshme të përdorni një maskë, të ruani distancën sociale dhe të lejoni që vizitorët t'i nënshtrohen një kontrolli të temperaturës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.