Apple zgjeron numrin e ngjyrave të bandës në dispozicion për Apple Watch

Krishtlindja po vjen, dhe si zakonisht, ne duhet të fillojmë të bëjmë një listë të njerëzve që kemi planifikuar t'u bëjmë një dhuratë. E Premtja e Zezë e fundit është njëra nga periudhat më të mira të vitit për të përfituar nga këto blerje, veçanërisht nëse ajo që duam të dhurojmë është një produkt elektronik.

Por ne gjithashtu mund të blejmë pajisje shtesë për këto produkte elektronikë, siç është rripi i rastit për Apple Watch. Që nga fillimi i tij, unë do të guxoja të spekuloja, se Apple ka fituar më shumë para duke shitur rripa sesa pajisja fizikisht. Spekulimet e mia mënjanë, djemtë nga Cupertino kanë shtuar ngjyra të reja në gamën e grupeve sportive për Apple Watch.

Pasi të keni blerë disa rripa, origjinalë dhe kinezë, cilësia e rripave të Apple është e dukshme, megjithëse nëse i përdorni ato shumë intensivisht, ato përfundojnë duke bllokuar papastërtitë shumëvjeçare dhe është e pamundur të pastrohet për shkak të shumë kimikateve që ju përdorni. Rripat kinezë do të përdoren në mënyrë sporadike, por jo në mënyrë të përsëritur, pasi cilësia e materialit të përdorur nuk është e njëjtë dhe djersitja që shkakton mund të jetë e tepërt në raste të ndryshme.

Pasi të krahasoni çmimet, e shihni si me çmimin e një rrip origjinal Apple, ju mund të blini 10 chinas, por gjithsesi, kjo është një çështje tjetër. Ngjyrat e reja të grupeve sportive që Apple sapo shtoi janë Neon Yellow, Turmeric Orange (e njëjta gjë që përdoret në gamën e bandave Hermès) dhe Dark Teal.

Këto ngjyra na ofrojnë një pamje argëtuese, në rastin e të verdhë neoni, dhe sipas sezonit të vitit në të cilin jemi dhe në të cilin do të hyjmë për disa ditë, në rastin e rripave shafran i Indisë dhe portokalli. Këto rripa janë me çmim 59 euro dhe janë në dispozicion, së bashku me ngjyrat tradicionale, direkt në Dyqanin App dhe në internet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.