Apple nuk ka pse të rivendosë Fortnite. Mund të luash vetëm në Mac.

Fortnite

Ishte pak a shumë e qartë se Apple do të ishte fituese në përballjen me Epic Games për shkak të pagesave direkte të bëra përmes lojës Fortnite. Nuk është një fitore totale, por një hap gjigand drejt veprimeve që Epic planifikon të kryejë në një të ardhme afatshkurtër. Ne e dimë që nga 27 gushti, kur fillon sezoni i katërt, Vetëm ata që kanë një Mac do të jenë në gjendje të luajnë Fortnite të azhurnuar. Për momentin nuk ka shenja se përdoruesit e tjerë të iOS mund të ndjekin hapat e tu.

Gjykatësi Yvonne Gonzalez Rogers arriti në përfundimin se Apple nuk keni pse të futni përsëri Fortnite në App Store, pas argumenteve të paraqitura nga Epic Games. Në të njëjtën fjali, ajo jep një nga kërkesat e kompanisë së lojërave video: Apple nuk do të jetë në gjendje të ndërmarrë ndonjë veprim kundër kompanisë ose «kufizoni zhvilluesit nga ofrimi i aksesit në motorin joreal dhe teknologjinë kryesore të grafikës për aplikacione të tjera. Kjo pritet, sepse problemi nuk është në të vërtetë me Epic Games, është me mënyrën për të menaxhuar pagesat në Fortnite (një lojë Epic Games).

Deri më 28 shtator, të dy kompanitë nuk do ta shohin më njëri-tjetrin në gjykatë. Pra është e qartë që sezoni vijues i Fortnite do të mund të luhet vetëm nga përdoruesit e Mac-së. Përmes Internetit dhe shkarkimit të lojës në "mënyrën e vjetër". Përdoruesit e pajisjeve mobile do të duhet të vendosin për të qëndruar në sezonin e tretë dhe për të mos qenë në gjendje të azhurnojnë masat e sigurisë ose ndonjë gjë tjetër në lojë. Lojëra epike ajo tashmë ju paralajmëron përmes faqes së saj të internetit.

Me siguri ka diçka të re nga ndonjë prej palëve, para kësaj date në shtator, por për çdo rast, nuk mund të jetë një ide e keqe prova me tastierë dhe maus.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.