Apple Pay zbarkon në MB

mollë-paguaj-uk-2

Një nga risitë e prezantuara dje është, siç thotë titulli i këtij postimi, ardhja e Apple Pay në Mbretërinë e Bashkuar siç u përfolën shumë para fillimit të konferencës së djemve Cupertino. Apple nuk punon shumë por vazhdon të avancojë me zgjerimin e këtij shërbimi dhe megjithëse është e vërtetë që thashethemet e mbërritjes së Apple Pay në Mbretërinë e Bashkuar ata vijnë nga larg, fdje kur u bë zyrtare. Përveç komunikimit direkt në skenën e Moskone West Center, Apple lëshoi ​​një deklaratë zyrtare për shtyp në të cilën mund të shihni të gjitha detajet e këtij hapi të shkëlqyeshëm për kompaninë dhe veçanërisht për përdoruesit.

mollë-paguaj-uk-1

Në fillim të lirim mund të lexohet nga Fjalët e Eddy Cue, Zëvendës President i Lartë i Programit dhe Shërbimeve të Internetit, Apple:

Apple Pay tashmë është bërë pjesë e jetës së përditshme të miliona përdoruesve, të cilët tani kanë një mënyrë më të lehtë, më të shpejtë dhe më të sigurt për të paguar për blerjet e tyre. Ne jemi shumë të ngazëllyer për ardhjen e Apple Pay në MB, e cila ka mbështetjen e bankave kryesore, një numër të madh të institucioneve dhe shumë prej aplikacioneve të preferuara të përdoruesve.

Lajmi në vetvete është shumë i mirë dhe pritet që implementimi i këtij shërbimi pagese të vazhdojë të zgjerohet gradualisht, por pa ndalje për vendet e tjera. Për momentin Apple Pay do të mbështesë kartat e kreditit dhe debitit nga American Express, MasterCard dhe Visa Europe, lëshuar nga bankat kryesore të MB duke përfshirë HSBC, NatWest, Nationwide Building Society, Royal Bank of Scotland, Santander dhe Ulster Bank. Dhe në vjeshtë, bankat e tjera të mëdha do të shtohen: Banka e Skocisë, Coutts, Halifax, Lloyds Bank, MBNA, M&S Bank dhe TSB Bank.

Pme fjalët e Ross McEwan, Drejtor Menaxhues i Bankës Mbretërore të Skocisë janë të qarta:

Në përpjekjen tonë për t'u bërë një bankë referimi, ne aspirojmë t'u ofrojmë klientëve tanë përvojën më praktike dhe inovative të mundshme. Qoftë në një zonë të madhe, në një dyqan lagjeje apo në një aplikacion, Apple Pay është mënyra më e lehtë dhe e sigurt për të paguar dhe ne jemi krenar që jemi një nga bankat e para që ofrojmë këtë shërbim për klientët tanë.

Shpresojmë se së shpejti do të përhapet në më shumë vende pasi është një shërbim pagese me të vërtetë i sigurt, i shpejtë dhe efikas


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.