Apple rregullon problemet e diskut të ngurtë në mirat e reja të MacBook

hard disk

Ishte diçka që herët a vonë duhej të ndodhte, pasi problemi i disqeve të forta në MacBook Pro Qershori 2009 tashmë po shkonte shumë larg, me ato zhurma të çuditshme në të gjitha regjistrimet 7200 rpm.

Për fat të mirë dhe falë një firmware të ri që Cupertino ka lëshuar, Ky problem më në fund është rregulluar dhe pronarët e këtyre Mac-ve mund të pushojnë, pasi nuk do të dëgjojnë më zhurma të tilla të çuditshme.

Shkarkimi është në dispozicion automatikisht për të gjithë ata që kanë MacBook Pro nga qershori 2009, kështu që të paktën nuk është radha ime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.