Apple tërheq azhurnimin e watchOS 5.1

Seritë_ Apple_satch_4

Një problem i ri në këtë version të watchOS 5.1 orë pas lëshimit të tij bën që kompania të duhet të tërheqë versionin e ri. Duket se kësaj here problemi ka të bëjë me rindezjen e Apple Watch Series 4 pas azhurnimit, dhe kjo është ajo nuk mund të boot me versionin e ri të instaluar duke u fiksuar në mollë.

Tani për tani, masa e parë e marrë nga kompania Cupertino është tërheqja e versionit të ri derisa problemi të zgjidhet. Importantshtë e rëndësishme të theksohet se ky dështim prek vetëm pajisjet më aktuale, të gjitha modelet Apple Watch Series 4 (përveç nëse dihet) dhe nuk prek të gjithë.

Seria Apple Watch 4

Në këtë rast mund të them se Apple Watch Series 4 është azhurnuar që dje dhe nuk ka asnjë problem, funksionon në mënyrë perfekte. Kjo nuk është diçka që të gjithë mund të thonë dhe është se i pari që azhurnoi mori befasinë negative të ditës. Pasi të jetë bërë procesi duket se orët ata mbajnë mollën e ngrirë dhe nuk ka asnjë mënyrë për t'i larguar ata që andej.

Apple po punon nga zeroja zero e tërheqjes së versionit të ri për të zgjidhur problemin dhe ne jemi të bindur që në orët e ardhshme ata do të lançojnë versionin e ri. Ndërsa kjo ndodh, ata që tashmë kanë të instaluar versionin e ri watchOS 5.1 dhe funksionon, mirë, perfekt, dhe ata që kanë problem në orët e tyre atëherë Ata nuk kanë zgjidhje tjetër veçse të presin që ajo të zgjidhet me një version të ri që do të dalë së shpejti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)