Apple tani shet modele të rinovuara të Apple TV 4K [E PPRDITSUAR]

Apple-TV4k

Pas shtimit të pajisjeve të tjera të shitura nga kompania e Amerikës së Veriut, Apple tani po shet modele të rinovuara të Apple TV 4K për herë të parë që kur u lëshua ky produkt. Për momentin, kjo "rishitje" bëhet vetëm në Shtetet e Bashkuara, por është e mundur që vendet e Bashkimit Evropian së shpejti të ofrojnë mundësi të ngjashme.

Mos harroni se Apple TV 4K u lançua në treg shtatorin e kaluar 2017, dhe vetëm 4 muaj më vonë, Apple nxjerr në shitje modelet e riparuara me një çmim shumë më të volitshëm.

apple-tv-4k-fixit

Siç e dimë, kjo pajisje ekziston në konfigurime të ndryshme. Modelet 32 ​​GB dhe 64 GB janë në dispozicion për rreth 149 $ dhe 169 $, përkatësisht, duke pasqyruar një kursim të konsiderueshëm prej rreth 30 $ në çmimet nominale të këtyre pajisjeve në tregun amerikan.

Këto lloj pajisjesh praktikisht nuk dallohen nga kolegët e tyre, pasi Apple inspekton tërësisht produktet e rinovuara, teston, pastron dhe ripaketon ato sikur të ishin një produkt i ri. Përveç kësaj, ato ofrojnë të njëjtën garanci si me një model të sapo lëshuar, 1 vit nga dorëzimi i pajisjes, i zgjatur deri në 3 vjet nëse kontrakton Apple Care.

Këto mundësi përfitohen mirë nga konsumatorët e markës, të cilët e shohin atë si një produkt identik me origjinalin, me një defekt të vogël tashmë të zgjidhur. shitet në treg disa muaj pas daljes në treg për një çmim më të ulët.

Apple e ka bërë këtë me disa modele iPhone, si dhe iPad, duke përfshirë iPad Pro të ri 12.9-inç, të ofruar janarin e kaluar. Tani është radha e Apple TV 4K.

Ne do të jemi të vëmendshëm për të parë nëse fillojnë ofrojnë këtë lloj mundësie në vendet e tjera me praninë e markës, ku Evropa ka më shumë mundësi, megjithëse nuk e dimë nëse do të arrijë në Spanjë.

[Përditëso] 

Disa njësi janë tashmë të disponueshme në Faqja spanjolle e Apple. 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.