Apple TV + do të lançojë filmin Tom Hanks Greyhound më 10 korrik

zagar

Ndërsa muajt kalojnë, shërbimi video streaming i Apple shton përmbajtje të re, si në seri, filma dhe dokumentarë. Filmi tjetër që do të vijë në Apple TV + do të jetë Greyhound, një nga bastet më të rëndësishme të Apple që kur filloi udhëtimin e saj.

Apple ka postuar në kanalin e saj Apple TV + YouTube, një rimorkio të re për filmin Greyhound, një film i vendosur në Luftën e Dytë Botërore dhe me protagonist Tom Hankds, një lirimi fillestar i të cilit ishte caktuar për sot 12 qershor, një premierë që Apple u detyrua të vonojë për shkak të pandemisë.

Në filmin Greyhound, Tom Hanks luan rolin e kapitenit George Krause, një oficer detar që drejton një flotë ndërkombëtare fluturuese me anije me një mision për të shpërndarë trupa dhe furnizime për forcat aleate gjatë Betejës së Atlantikut. Përveç Tom Hanks, në këtë film do të gjejmë edhe Stephen Graham, Rob Morgan dhe Elisabeth Sue.

mollë bleu të drejtat për Greyhound nga Sony shumëkombëshe për 70 milion dollarë. Sony mbajti të drejtat vetëm për të qenë në gjendje të lëshojë këtë film në Kinë, ku Apple për momentin vazhdon të ketë probleme me qeverinë kineze për të qenë në gjendje të ofrojë katalogun e saj të filmave iTunes dhe ku Apple TV + nuk është i disponueshëm.

Sot, numri i filmave të disponueshëm në Apple TV + bie në 3: Bankieri, Hana dhe Mbretëresha e Elefantëve. Në muajt e ardhshëm ai numër do të rritet ndërsa do të lëshohen titujt e rinj që Apple ka fituar në muajt e fundit. Kur ky film të dalë në treg më 10 korrik, ai do të bëhet i pari i drejtuar nga Tom Hanks që do të dalë në një shërbim video streaming dhe jo në kinema.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.