Apple kryesor: Të gjitha lajmet - WWDC 2014

Më në fund ka ardhur koha dhe në Applelizados ne jemi të gatshëm t'ju tregojmë të gjitha lajmet që mollë paraqitet në Keynote inaugurues WWDC 2014 . Ne fillojme.

Momente para fillimit kemi qenë në gjendje të shohim disa detaje të reja OS X 10.10 sportive në iMac të reja.

Pamjet e para të OS X 10.10

Dhe Keynote filloi me një video fantastike mbi shërbimet e iDevices për zhvilluesit dhe për të gjithë përdoruesit WWDC14

Tim Cook Ai "kërcen" në skenë dhe fillon duke folur për rëndësinë e WWDC për zhvilluesit, rritjen e saj fantastike, se më i riu nga të pranishmit është vetëm 13 vjeç, ose që zhvilluesit nga deri në 69 vende të ndryshme kanë marrë pjesë. «Sot flasim për iOS dhe OS X", Ai thote. Tim Cook WWDC14

OS X 10.10 Yosemite

Dizajn i ri për OS X 10.10 Yosemite , qasja me iOS 7 Është e qartë. Shirita anësorë transparentë, ikona të reja, doku bëhet i tejdukshëm si në iOS 7, përfshin gërma krejtësisht të reja.

Spotlight i ri në stilin Alfred dhe Qendra e Përmirësuar e Njoftimeve: mund të zgjatet, përfshin pamjen "SOT" të trashëguar gjithashtu nga iOS 7.

iCloud Drive

Apple ka krijuar një direktori të organizuar që mund ta përdorim si DropBox. Përveç kësaj, është i pajtueshëm me Windows. iCloud Drive

Dhe me maildrop skedarët më të mëdhenj mund të dërgohen përmes icloud.

Safari është thjeshtuar

Ne nuk kemi më nevojë për shiritin e preferuara sepse në shiritin e adresave i gjejmë shpejt. Përveç kësaj, ne mund të regjistrohemi në burime RSS përmes listës së lidhjeve të përbashkëta në Safari.

Safari WWDC14

AirDrop tani është i pajtueshëm midis iOS dhe Mac

Dhe bashkim më i madh midis iPhone dhe Mac

IDevices do të dijë se çfarë po bëjmë për të arritur përpara hapjes së aplikacioneve. Ju mund të filloni të shkruani një mesazh në Postë në iOS dhe ta përfundoni atë në OS x gjithashtu, tani OS X është në gjendje të zbulojë automatikisht iPhone për ta konfiguruar atë.

SMS dhe thirrjet gjithashtu arrijnë në OS X Yosemite, ne nuk do të duhet më të marrim iPhone nëse jemi përpara Mac-ut tonë. Thirrjet në OS X

SMS në OS X 1

Në dispozicion sot për zhvilluesit dhe falas në Vjeshtë.

iOS 8

 Pas një kritike të aftë të konkursit, Tim Cook shpall iOS 8 me lajme të rëndësishme.

iOS 8

En Qendra e Njoftimeve Improvedshtë përmirësuar: tani mund t'u përgjigjemi mesazheve nga atje, edhe kur jemi në ekranin e kyçjes. Ne mund t'i injorojmë njoftimet duke i rrëshqitur lart.

Njoftimet iOS 8

postë është përmirësuar me gjeste dhe mundësi të tjera që e bëjnë më të lehtë përdorimin.

Gjithashtu përmirësohet Në qendër të vëmendjes në iOS dhe tastiera QuickType: ndërsa shtypim, sistemi propozon fjalë dhe korrigjon gabimet.

Në qendër të vëmendjes iOS 8

Safari WWDC14 Safari WWDC14

Mesazhe

Messages është aplikacioni më i përdorur në IOS dhe tani përfshin përmirësime të tilla si krijimi grupet, shtoni dhe hiqni kontaktet, heshtni ato, dilni nga grupi, hyni, etj.

Ajo gjithashtu ofron një pamje të hartës për të parë se ku janë të gjithë anëtarët e grupeve.

Ne mund ta ndajmë vendndodhjen tonë me një kohë maksimale në mënyrë që të mos jemi të vendosur përgjithmonë.

Gruponi mesazhet në iOS 8

Unë gjithashtu dërgoj mesazhe audio në stilin më të pastër WhatsApp. Thjesht sillni iPhone në veshin tuaj për të dëgjuar një mesazh audio të marrë.

iCloud Drive në iOS 8

Ne mund të hapim dokumente nga disa aplikacione nëse ato ruajnë skedarët e tyre në iCloud.

Shëndeti dhe Paketa e Shëndetit

Aplikacioni i ri në iOS 8. HealthKit është kompleti i zhvillimit për të shëndetësor, aplikacioni shëndetësor i iOS 8, i pajtueshëm me aplikacione të palëve të treta dhe njofton se Nike dhe disa klinika në Shtetet e Bashkuara po punojnë tashmë KealthKit.

Familje

Ne mund të "konfigurojmë familjen" për të ndarë kalendarë, përkujtesa, imazhe, vendndodhje, madje edhe aplikacione dhe këngë për deri në 6 persona që ndajnë të njëjtën kartë krediti. Sigurisht, fëmijët do të duhet të kërkojnë leje nga prindërit e tyre për të blerë një aplikacion.

Rrotull foto

Mbështjellja e fotografive bashkohet me iCloud dhe kështu do të kemi në dorë të gjitha fotot tona. Do të kemi gjithashtu një motor kërkimi shumë më të mirë të fotografive, ideal kur kemi një sasi të konsiderueshme imazhesh.

Përmirëson gjithashtu redaktimin e fotove në iOS 8, shumë më vizuale, e këndshme. Ne mund t'i shënojmë imazhet si të preferuara në mënyrë që ato të jenë të dukshme në të gjitha pajisjet tona.

Përmirësimet e fotografive IOS 8 Përmirësimet e fotografive iOS 8 2

Të gjitha fotot në iCloud me plane të reja ruajtjeje:  Foto iCloud

Siri

Siri integrohet me Shazam dhe do të punojë me komandën "Hej Siri"

Siri iOS 8

App Store

Karakteristika të reja të tilla si skeda e shfletimit, kërkimet më të përdorura, rezultatet vertikale të kërkimit, video të shkurtra si një pamje paraprake e aplikacionit, Testflight i integruar tashmë në App Store.

iOS 8 do të jetë i disponueshëm në Vjeshtë.

Nuk ka më kufizime kur bëhet fjalë pjesë dhe aplikacionet mund të kenë widget që do të qëndrojnë në qendrën e njoftimeve.

Përkthyesi i Bing integrohet direkt në panelin Share.

Tastierë të palëve të treta !!!

Touch ID hapet për zhvilluesit

HomeKit

HomeKit, me API për të automatizuar shtëpinë tonë, Apple do të certifikojë këto pajisje shtesë që mund të integrohen me Siri.

CloudKit

Kjo do të ndihmojë zhvilluesit të zgjedhin aplikacionet e tyre të klientit / serverit. CloudKit

 Gjuha e re e programimit: Swift

I shpejtë

Dhe asnjë shenjë e pajisjeve të reja, çfarë mendoni?

[lloji i kutisë = »hije» rresht = »aligncenter»]Përditësimi i drejtpërdrejtë: azhurnoni faqen në pak momente dhe mund të vazhdoni të dini të gjitha lajmet. [/ kutia]


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jose Olvera Navedo dijo

    Si është e mundur që Apple vazhdon të na shesë të njëjtin produkt "inovativ", kur është i njëjti. Nuk ka dyshim se zhvillimi është i rëndësishëm, në fakt dihet që zhvilluesit drejtohen të punojnë në IOS pasi kjo platformë është fitimprurëse, jo si android ku është e vështirë për një zhvillues të shohë ndonjë fitim, duke ditur këtë ... që pret Apple për të përmirësuar softuerin e saj në IOS të saj? Samsung me pajisje disi ose disi më të mangëta ka arritur të adaptojë dhjetëra funksione tërheqëse dhe funksionale. Por Apple thjesht duke ndryshuar mënyrën se si shihen njoftimet, a mendoni se është një përparim? Unë thjesht shpresoj të shoh një iOS që mund të na tregojë vërtet kapacitetin e atij procesori dhe bashkëprocesorit që ata mburren kaq shumë.

bool (e vërtetë)