Apple blen të drejtat për filmin e Will Smith "Emancipation"

Will Smith

Jo vetëm që prodhohet vetë mund të jetojë një shërbim video streaming, dhe shumë Apple, katalogu i të cilave është zgjeruar në mënyrë progresive, por është ende shumë i kufizuar. Për të zgjeruar katalogun e disponueshëm në Apple TV +, Apple po arrin marrëveshje të ndryshme për të merrni të drejtat e emetimit si seriale ashtu edhe filma.

Disa ditë më parë, kemi biseduar për Seria Teheran, një seri izraelite nga e cila Apple kishte blerë të drejtat ndërkombëtare të transmetimit. Tani është radha e filmit të fundit me protagonist Will Smith, një veprues veprimtar i pagëzuar me emrin Emancipation, sipas djemve nga Deadline.

Emancipation tregon historinë e një skllavi që ikën nga Konfederata në mes të Luftës Civile Amerikane, duke udhëtuar në veri për t'u bashkuar me Ushtrinë e Unionit. Ky film do të jetë drejtuar nga Antoine Fuqua, regjisor i filmave të tillë si Training Day dhe The Protector (The Equalizer), të dy filma me protagonist Denzel Washington.

Blerja e këtij filmi nga Apple përshkruhet si Marrëveshja më e madhe e blerjes së festivalit në historinë e filmit. Disa ishin ofertuesit që ishin të interesuar në filmin që u prezantua në Tregun Virtual të Filmit në Kanë që u mbajt në fund të Qershorit, duke zëvendësuar konkursin e zakonshëm që nuk u mbajt për shkak të koronavirusit.

Apple mund të kishte paguar 120 milion dollarë për filmin që do të dalë në kinema dhe më vonë përfundon në katalogun e videove të Apple. Prodhimi i filmit është planifikuar për në vitin 2021 dhe premiera e tij është planifikuar për në fund të po këtij viti.

kjo jo filmi i parë për të cilin Apple fiton të drejtat, por nëse ai që kushton më së shumti për kompaninë me bazë në Cupertino. zagar, një film i drejtuar nga dhe me protagonist Tom Hanks, u ble gjithashtu nga Apple, megjithëse këtë herë pagoi vetëm 80 milion dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.