Apple do të lëshojë shtesa fotografish për shtypjen e albumit

Biblioteka e fotove ICloud Këtë javë Apple informon përdoruesit se në disa raste ne i kemi porositur ata të shtypin fotografi, albume ose kalendarë përmes aplikacionit Fotografitë, të cilat do të ndalojë ofrimin e këtij shërbimi që nga 30 shtatori. Në zëvendësim të këtij shërbimi, Apple na ofron të përdorim shërbime të palëve të treta për të kryer punë të ngjashme. 

Apple na propozon të përdorim zgjerim Fotografitë Mimeo që mund ta shkarkojmë nga Mac Apple Store. Ky shërbim bazohet në shërbimin e mëparshëm të Apple dhe trajtimi i tij është i ngjashëm, kështu që nuk duhet të keni probleme të mëdha për të porositur projektet tuaja. 

Në çdo rast, nga aplikacioni Photos mund të kemi një listë të shtesave që na lejojnë të krijojmë lloje të ndryshme albumesh. Për të hyrë në to, gjëja më e thjeshtë është të ndiqni këto hapa të thjeshtë:

  1. Hapni aplikacionin Fotografitë.
  2. Në shiritin e detyrave, bëni sa vijon: skedar - krijoj. 
  3. Do të shfaqen opsione si: libri, kalendari, kartat, etj. si dhe shtesat e palëve të treta që kemi shkarkuar. Por në opsionin e fundit gjejmë opsionin Më shumë Shtypni atë.
  4. Tani do të shihni opsionet e ndryshme të disponueshme për shkarkim.

Kjo është edhe një hapje e shtesave të Fotografitë, brenda idesë së Apple për krijimin e një aplikacioni funksioni kryesor i të cilit është katalogimi, organizimi dhe pse jo të bëni disa rregullime të vogla në foto. Nga ana tjetër, shtesat e palëve të treta si Pixelmator ose PhotoScapeX ndër shumë të tjera, na lejojnë të bëjmë rregullime shumë më të personalizuara dhe profesionale. Dhe e gjithë kjo me sinkronizimin e Fotografitë përmes iCloud, nëse keni një kontratë për shërbimin.

Meqenëse është një shërbim që mund të bëhet fitim, me shumë mundësi do të gjeni gjithnjë e më shumë aplikacione për krijimin e projekteve fotografike të të gjitha llojeve. Duke testuar aplikacionin Mimeo Photos, gjetëm një funksionim i shkathët dhe i shpejtë për krijimin e albumeve ose kalendarëve. Të paktën në kohën e shkrimit të këtij neni, duke u regjistruar në aplikacion Ata ju japin 20% të çmimit të porosisë tuaj të parë. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.