Apple do të përmbushë pritjet e saj të të ardhurave në tremujorin e parë

Apple do të përmbushë pritjet tuaja të të ardhurave

Kanë mbetur pak që Apple të njoftojë rezultatet financiare të tremujorit të parë dhe analistët përpiqen ta thonë këtë ata me siguri kanë përmbushur pritjet tuaja të të ardhurave. Kompania është në një situatë shumë të privilegjuar falë kryesisht vlerës që aksionet arritën në dhjetor 2019. Një vlerë që është rritur dhe që pritet të vazhdojë të rritet.

Analistët guxojnë të deklarojnë se Apple ka arritur objektivat e propozuara për këtë tremujor të parë falë kryesisht pajisjeve Wareables. Apple Watch dhe AirPods, veçanërisht në versionin e tij Pro. Në fakt Ata madje kanë nevojë për një ofrues të dytë për këtë të fundit.

Apple Watch dhe AirPods janë përgjegjës për rritjen e të ardhurave

Apple ishte vendosur të arrijë shifrën prej 85.500 deri 89.500 miliardë dollarë për tremujorin. Pritet që në të dhënat e dhëna, shifra arrin 88.700 milion dollarë. Edhe një herë, iPhone është ende udhëheqësi i pajisjeve me një total prej gati 50 miliardë. Por Apple Watch dhe AirPods së bashku me HomePod shtojnë gati 12.000 miliardë dollarë.

Tani, rritja e vlerës së aksioneve të kompanisë është kryesisht për shkak të asaj se sa mirë po shkojnë gjërat për Apple Watch, roje shpëtimi dhe AirPods me anëtarin e tij të ri me anulimin e zhurmës. Tani për tani vlera për aksion është rreth 319 $.

Me këto perspektiva të mira, analistët po bëjnë llogaritjet e tyre për të përcaktuar nëse Apple do të vazhdojë të rritet apo nëse përkundrazi do të ketë një ngecje. Shumica e tyre pohojnë se do të vazhdojë të rritet, falë mallrave por edhe sektorit të shërbimeve të tyre. Disa pretendojnë se aksionet mund të arrijnë 355 dollarë.

Prandaj, ata jo vetëm që do të jenë në përputhje me atë që pritet për tremujorin e parë, por gjithashtu për të dytën do të përmbushen edhe qëllimet dhe gjithçka tregon se do të vazhdojë kështu për një kohë të gjatë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.