Apple duhet të mbyllë sërish dyqanin Apple Michigan për shkak të pandemisë

Dyqani i Miçiganit në Michigan duhet të mbyllet përsëri për shkak të Pandemisë

Pak më shumë se një vit pasi u sulmuam nga një armik i vogël por mizor që tashmë ka marrë më shumë se tre milion njerëz në të gjithë botën, situata pandemike duket se po shkon pak më mirë, por ne po përballemi me pengesa çdo kaq shpesh. Ekonomia nuk është në gjendje të rishfaqet siç duhet sepse shkalla e infeksionit është akoma shumë e lartë. Kjo është ajo që ka ndodhur në Michigan dhe për atë arsye Dyqanet e Mollëve në qytet duhet përsëri, mbyllen plotësisht.

Megjithëse Apple nuk është një nga më të goditurit nga pandemia në një nivel ekonomik, ajo nuk është kursyer plotësisht. Dyqanet e Apple nëpër botë janë mbyllur për një kohë të gjatë për të parandaluar përhapjen e Koronavirusit. Disa po hapeshin, të tjerët po mbylleshin, dukej se nuk do të vinte kurrë koha që të gjithë të ishin të hapur, të paktën në një vend plotësisht. Por ky ishte rasti kohët e fundit në MB. Sidoqoftë, SHBA duket se nuk do ta arrijë atë nivel. Michigan duhet të mbyllet përsëri.

Në total ka gjashtë pika të shitjes në qytet që duhet të mbyllen përsëri. Isshtë një masë "e përkohshme" për shkak të kushteve aktuale COVID-19 në shtet. Lista e dyqaneve në Michigan konfirmoni që ato janë mbyllur për një të ardhme të parashikueshme, pa asnjë tregues se kur do të rihapen për publikun. "Ne jemi duke e bërë këtë hap me shumë kujdes pasi ne monitorojmë nga afër situatën dhe shpresojmë që ekipet dhe klientët tanë të kthehen sa më shpejt të jetë e mundur."

Ata që kishin një takim me mbështetje teknike ose duhej të merrnin një porosi, mund ta bëjnë këtë deri me 18 Prill. Sidoqoftë, nga ajo datë nuk do të jeni në gjendje të bëni blerje në Apple nëse jeni në Michigan. Ne do të duhet të vazhdojmë të kemi durim dhe mbi të gjitha kokë. Shpresojmë të mbarojmë së shpejti dhe të kthehemi në një gjendje parapandemike.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.