Apple duhet të ndryshojë shumë Mac mini

Imazhi i Ri

Kur Apple prezantoi Mac mini origjinal më dukej si një sukses, dhe Unibody ishte me të vërtetë një përparim që u ngadalësua vetëm nga çmimi i lartë i kompjuterit, dhe këtu lidhem duke kaluar me pyetjen kryesore.

Mini ka nevojë për partnerë më të mirë

Më duket logjike që Apple shet Mac mini pa tastierë dhe maus, pasi e bën çmimin më të lëngshëm, por është krejtësisht e pakuptueshme për mua që ata nga Cupertino të paguajnë të njëjtat 70 euro për Magic Mouse / Magic Trackpad dhe 70 të tjera për tastierën me valë të Apple.

 

Kjo është, unë mendoj se dikush që blen një Mini duhet të paktën të ketë mundësinë për të blerë tastierën zyrtare të Apple dhe pajisjet periferike zyrtare me një çmim pak më të mirë se ai që i blen ato të lirshme, dhe kjo është që Mac mini më i keq të vihet në 840 euro sa më shpejt që të blejmë miun dhe tastierën. Për shumë pak më shumë ne kemi një MacBook që gjithashtu përfshin një bateri, ekran dhe mund ta marrim përreth.

Dhe më në fund e përfundoj me një kërkesë për ato të Cupertino: Mac mini ka nevojë për të eleminuar diskun optik - të paktën në një model - dhe të implementojë një disk SSD dhe një normal. Kjo do t'i jepte kompjuterit një shpejtësi shumë më të madhe sesa disa GB RAM më shumë, e cila nuk është saktësisht e vogël.

Ai do të rinovohet në gusht dhe ne shpresojmë se do ta bëjë këtë me përmirësime interesante. Do të ishte një lajm i mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.