Apple feston Ditën e Tokës me "një plan"

Plani i Apple

Sot 22 Prilli është Dita e Tokës. Sot sfida e aktivitetit të Apple fillon, por ka shumë më tepër dhe kjo është se në faqen e internetit të vetë kompanisë gjejmë një banderolë që tregon atë  ka një plan.

Ky plan përfshin eliminimin e karbonit nga të gjitha produktet e tij Deri në vitin 2030, jini më efikas në prodhimin e tyre, shtoni sa më shumë energji të rinovueshme në qendrat tuaja të të dhënave dhe shumë më tepër. Në Apple, angazhimi për mjedisin është më se i dukshëm, ata kanë marrë gjoksin e tyre për disa vjet.

faqe e re e kompanisë Ju mund të gjeni disa fakte të rëndësishme në lidhje me angazhimin e Apple ndaj këtij planeti. Vendimi i kompromentuar për të eleminuar karikuesit e iPhone, materiale të ricikluara alumini, Daysi i cili është robot i ngarkuar me çmontimin e iPhone-ve të vjetër për të përfituar nga të gjithë përbërësit e dobishëm dhe të tjerët. As firma nuk përshtatet me kohët e reja dhe me një mënyrë më të gjelbër të prodhimit të produkteve, duke kërkuar që furnitorët të jenë të përgjegjshëm me mjedisin dhe me pak fjalë, kujdesuni për planetin tonë më shumë.

Molle jeshile

Lisa Jackson, nënkryetari Iniciativave të Politikave Mjedisore, Sociale dhe të Brendshme thotë:Ne nuk i kemi të gjitha përgjigjet. Por ka synime për të luftuar. Dhe ne kemi një rrjet global të kompanive të përkushtuar për të bërë gjënë e duhur për njerëzit. dhe për planetin ".

Që nga viti 2018, dyqanet, zyrat dhe të gjitha qendrat e të dhënave të Apple janë furnizuar me energji të rinovueshme 100%. Sot të gjitha operacionet tona janë gjithashtu neutrale ndaj karbonit dhe firma Cupertino pritet të jetë plotësisht jeshile deri në 2030.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.