Apple hap Dyqanin spektakolar Sanlitun në Pekin

Sanlitun

Jeta Vazhdon. Dhe është mjaft një deklaratë e qëllimit për të parë se si në vendin ku goditi pandemia e lumtur e koronavirusit, ku furnizuesit dhe dyqanet e Apple u mbyllën për herë të parë, vetëm disa muaj më vonë kompania rihap një nga dyqanet e saj më spektakolare: Mollë Sanlitun, në Pekin, Kinë.

Rrota e Apple është aq e madhe dhe e rëndë sa është e pamundur ta ndalosh atë. As edhe COVID-19, e cila po shkakton kaq shumë fatkeqësi në të gjithë botën. Ai vetëm arriti të zvogëlojë shpejtësinë e tij të lundrimit gjatë izolimit. Edhe ndërsa fabrikat dhe dyqanet ishin të mbyllura, ajo vazhdonte të lëshonte pajisje të reja, si iPhone SE. Dhe tani rrota po kthehet më e fortë se kurrë, me iPhone 5G dhe Apple Silicon në sy. Le të shohim fotot e këtij dyqani të ri.

Dje Apple hapi një Dyqan të ri, këtë herë në Kinë. Apple Sanlitun spektakolar i Pekinit. Ky dyqan ishte Apple Store i parë në vendin aziatik, Vjet 12 parë, dhe tani ajo është rihapur në një ndërtesë të re absolutisht madhështore dhe moderne.

sanlitun

Apple i pëlqen fasadat e xhamit

Dizajni i ri i Apple Sanlitun duket spektakolar. Ai përbëhet nga një pavijon shumëkatëshe, përballë një sheshi të bukur, me një fasadë të madhe xhami prej 10 metrash të lartë dhe një maskë të madhe prej druri. Padyshim që do të bëhet një ikonë e re arkitektonike e qendrës tregtare Taikoo Li Sanlitun.

sanlitun

Dyqani ka disa hyrje të ndryshme

Apple ka 42 dyqane në të gjithë Kinën, 5 prej tyre në Pekin. Disa prej tyre janë më shumë se dhjetë vjeç, dhe padyshim që janë rinovuar, por ky Dyqan Santilun është i pari që është zhvendosur në një ndërtesë të re, duke zgjeruar sipërfaqen e saj në krahasim me atë të vjetër.

Sanlitun

Radhët e gjata ditën e parë.

Dyqani për publikun përbëhet nga dy kate dhe një hapësirë ​​e jashtme. Mund të arrihet nga dy hyrje të ndryshme, ku 185 anëtarë të ekipit Apple presin vizitorët tuaj. Le të shohim nëse kam një kohë të lirë dhe do të ndalem për ta parë ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)