Më e pritura: Siri konfirmoi në macOS Sierra

Siri vjen në Mac

Më pak se një orë nga WWDC kemi qenë nga San Francisco kur, më në fund, thashethemet më famëkeqe të javëve të fundit në lidhje me ardhja e ndihmësit të Apple në sistemin e ri operativ MacOS Sierra.

Padyshim, Siri vjen në sistemet e reja operative MacOS me funksionet e zakonshme të iPhone dhe ndihmon me detyra të thjeshta. Përveç lidhshmëria ndërmjet sistemeve të ndryshme që do të na lejojë një integrim të plotë midis të gjitha pajisjeve tona, sjell Siri lajme interesante për MacOs.

Siri në macOS Sierra

Gjatë Keynote ne kemi qenë në gjendje të shohim se si Siri do të na ndihmojë në MacOS për të gjeni dokumente dhe imazhe, për të specifikuar kërkime të hapura, për të hapur listat e leximit të iTunes dhe mund ta shohim asistentin tonë të integruar në të tjerët zbatime praktike që do ta specifikojmë më vonë.

Vazhdojmë me WWDC 2016 nga Soydemac!

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.