Apple kthehet për të përfshirë ikonën e tehut në Final Cut për të zëvendësuar gërshërët

ikona e gërshërëve të prerë përfundimtare

Çdo version i ri i një sistemi operativ ose një aplikacioni zakonisht shkon paralelisht me ndryshimet estetike, ndryshimet estetike që mund të merren në mënyra të ndryshme nga përdoruesit. Nëse flasim për iOS 15, shumë janë përdoruesit që ndjekin pa u mësuar me idenë e vendndodhjes së shiritit të navigimit Safari dhe funksionimi i tij, diçka që tani për tani Apple ende mund të ndryshojë përpara se të dalë në treg versioni përfundimtar.

Nëse flasim për aplikacione për Mac dhe ndryshime në dizajn që nuk janë pëlqyer nga përdoruesit, duhet të flasim për Funksioni i thikës Final Cut. Përditësimi i fundit i këtij aplikacioni, zëvendësoi ikonën e tehut për të prerë videot me një gërshërë. Deri më tani shumë mirë. Sidoqoftë, kjo ikonë e re nuk e kryen funksionin e saj nga aty ku fillimisht do të prisnit.

Në detajet e azhurnimit të fundit që aplikacioni Final Cut mori disa ditë më parë, mund të lexojmë:

  • • Përmirëson stabilitetin kur eksportoni me gjuhë të caktuar macOS dhe preferencat e rajonit.
  • • Përmirëson stabilitetin kur luani përmbajtje multimediale H.264 ose HEVC.

Ashtu si Apple nuk raportoi në detajet e aplikacionit të azhurnimit të ikonës së tehut, gjithashtu nuk raporton në detajet e këtij azhurnimi të fundit që ka përmbysur ndryshimin dhe e ka lënë ashtu siç ka punuar deri në lëshimin e versionit 10.5.3 të lëshuar më 17 qershor.

Në imazhin e postuar nga Marques Brownlee në Twitter mund të shohim vendosja e prerjes së ikonës së gërshërëve në vend të tehut, ajo nuk e lejoi përdoruesin të përdorte shpejt atë funksion, por varej nga vija prerëse që përfaqësohej.

Pro Final Cut (Lidhja e AppStore)
Cut përfundimtar Pro299,99 €

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.