Apple lëshon Xcode 6.3.2 GM për zhvilluesit

Xcode-6.1.1-server-master-ari-zhvillues-0

Kohët e fundit u lançua zyrtarisht Versioni Xcode 6.3.1 me risi të ndryshme, megjithatë, edhe pse tani për tani nuk ka asnjë datë zyrtare të lëshimit për Xcode 6.3.2Apple ka vendosur të lëshojë versionin Golden Master (GM) që praktikisht do të bëhej versioni përfundimtar në mungesë të disa ndryshimeve, të cilat duhet të tregojnë se është afër cepit.

Ky version i ri përveç disa "rregullimeve" brenda përpiluesit Swift, edhe ky Master i Artë rregulloni çështjet me menaxhimin e llogarisë, teste dhe më shumë. Nëse jeni një zhvillues, mund t'ju interesojë regjistri i mëposhtëm me të gjitha gabimet që korrigjon ky version i ri.

Xcode 6.3-shpejtë 1.2-azhurnim-xcode-1

Në përpiluesin Swift shohim:

Fiksoi një çështje për kohën e përpilimit për projekte të mëdha duke përdorur kornizat Swift ose projektet e siguruara nga burime të jashtme (për shembull CocoaPods). (20638611)

Menaxhimi i llogarisë

Xcode nuk do të revokojë më dhe nuk do të kërkojë një certifikatë të re kur nënshkrimi i fundit i identitetit është në keychain. (20659239)

testet

- [XCTestCase expectationWithDescription:] nuk merr më shumë kohë për t'u kthyer në disa projekte. (20588500)

PlayGrounds

Ndihmës redaktori nuk humbet më kategoritë e tij. (20163580)

i përgjithshëm

Riemërtimi i një projekti nuk shkakton më shkatërrim të Xcode ose korrupsion të projektit. (20642070)
Anulimi i një ndërtimi tani bën që ekzekutimi i komandës të përfundojë në mënyrë korrekte (përfshirë skriptet shell) me sinjalin SIGINT, përpara se të dërgoni SIGKILL. (20453317)

Zhvilluesit mund të shkarkojnë Xcode 6.3.2 GM nga Qendra për Shkarkim Xcode sot.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.