Apple lëshon watchOS beta 9 5 ditë pas beta 8

radio uoki watchos5 Disa orë më parë Apple lëshoi ​​watchOS 9 beta 5 vetëm 4 ditë pas beta-s së fundit. Përdoruesit nuk kanë lënë incidente përkatëse të beta 8 të watchOS 5 dhe as Apple nuk ka lënë ndonjë gjë të rëndësishme në komentet e tyre, kështu që duket se tregon se Apple po rrit të gjitha përpjekjet e saj për të pasur një version shumë të qëndrueshëm të watchOS 5.

Nuk është sistemi i parë operativ me dy beta gjatë kësaj jave. IOS 12 beta është një shembull i mirë për këtë, duke përsëritur versionin beta këtë javë. Stillshtë ende herët të dimë lajmet për këtë beta të 9-të.

Çfarë ka të re në watchOS 5:

Përveç përmirësimeve të performancës për versionet aktuale të Apple Watch, Apple vazhdon të punojë aktivitetet në lidhje me shëndetin dhe ushtrimet fizike. Në këtë mënyrë:

 • Ne do të shohim mundësinë e ndajmë aktivitetin tonë me përdoruesit e tjerë të Apple Watch, është një risi e rëndësishme.
 • Përveç kësaj, aktivitete të reja, si yoga dhe shëtitje. 
 • Janë shtuar funksionet e reja të fillimit dhe ndalimit të aktiviteteve, alarme të ritmit, distanca, ritmi, ndër të tjera.

Për më tepër, Tani është e mundur të transmetoni dhe sinkronizoni Podcast me Apple Watch. Një tipar roman është aftësia për të transmetoni mesazh audio përmes aplikacionit të ri Walkie-Talkie. Apple merr një kthesë tjetër të vidës njoftimet e grupuara, në mënyrë që ato të mos grumbullohen në ekranin e orës.

Por funksioni që ofron më shumë produktivitet çdo ditë me orën tonë Apple është Ngrini të flisni. Këtej e tutje ne mund të flasim me Siri vetëm duke e kthyer dore. Në këtë moment Siri do të dëgjojë atë që themi në rast se duam të pyesim diçka.

Në betat më të fundit, ne gjejmë lajmet e mëposhtme:

 • Walkie-Talkie na tregon sugjerime nga miqtë.
 • Sfera Tani Luajtja shfaqet në ekranin kryesor. 
 • Ju mundeni rregulloni vëllimin Siri në mënyrë të pavarur për pjesën tjetër të tingujve të orës.

Shpresojmë të shohim së shpejti më shumë lajme për datën e fjalës kryesore të Shtatorit, si dhe modelet e reja të Apple Watch, të cilat pritet të jenë disi më të mëdha se modelet aktuale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.