Apple lëshon macOS High Sierra beta 4 për zhvilluesit

Ashtu si beta 4 për zhvilluesit e iOS, Apple lëshon versioni i katërt beta i macOS High Sierra dhe në të shtohen ndryshimet tipike dhe përmirësimet e zakonshme të tilla si rregullimet e defekteve në kod, përmirësimet e stabilitetit dhe pak më shumë.

Në realitet, ndryshimet e zbatuara në macOS High Sierra kanë të bëjnë me vetë sistemin operativ dhe përveç disa ndryshimeve estetike, përmirësime në Safari dhe të ngjashme, nuk shtohen shumë karakteristika të reja për këtë version. Mos harroni se macOS High Sierra është një hap më shumë drejt stabilitetit të sistemit aktual macOS Sierra, kështu që lajmet e tij janë të rëndësishme por jo në nivelin e funksioneve të reja.

Importantshtë e rëndësishme të thuhet se versioni i ri sapo është lëshuar dhe zhvilluesit nuk kanë pasur kohë për të kontrolluar nëse ka ndonjë lajm në formën e një mbrojtës ekrani, funksioni apo të ngjashme, kështu që nëse shfaqet, ne do ta ndajmë me të gjithë ju në të njëjtin artikull. Tani për tani ky version është vetëm në dispozicion për përdoruesit që kanë llogari zyrtare të zhvilluesit dhe shpresojmë që deri nesër ose një ditë më pas të kemi në dispozicion versionin publik për përdoruesit e tjerë.

Të gjithë e dimë që Apple ka qenë me programin publik beta për një kohë të gjatë dhe padyshim që është e rëndësishme të theksohet saktësisht se, këto janë versione beta dhe këto mund të përmbajnë gabime ose gabime si dhe të jenë të papajtueshme me disa aplikacione / mjete që ne përdorni në jetën tonë të përditshme. Gjëja më e mirë është që nëse doni të provoni versionet publike beta kur Apple i lëshon ato, gjëja më e mirë është të krijoni një ndarje në disk apo edhe një disk i jashtëm për instalim dhe shmangni problemet e mundshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.