Apple lëshon beta 5 të macOS Sierra 10.12.1

Apple lëshon beta-n e parë publike të iOS 10.1 dhe macOS Sierra 10.12.1

Pak minuta më parë Apple ka lansuar betën e 5-të të sistemit operativ macOS Sierra 10.12.1 dhe me të duket se rrethi i azhurnimeve këtë javë është mbyllur. Dhe është se djemtë nga Cupertino kanë nisur së bashku beta për Macs, versionin për iPhone 7 dhe 7 Plus, iOS 10.1 beta 5. Ne jemi vetëm disa orë larg nga kompania që njofton një tjetër informacion të rëndësishëm në lidhje me Macs. , nëse, prezantimi i pritur i kompjuterave të rinj, por për momentin që këto po kërkohen dhe ftesat mund të lançohen duke filluar që nesër, e cila do të jetë vetëm një javë deri në 27 Tetor, data që mund të paraqitet zyrtarisht.

Ne tashmë po flasim për të gjitha këto në lajme të tjera, kështu që do të përqendrohemi në beta-në e fundit që Apple vë në dispozicion të zhvilluesve të Mac, macOS Sierra 5 beta 10.12.1. Me këtë rast, ashtu si në versionet e mëparshme beta, tiparet e reja që shtojnë në versionin e lëshuar nuk janë specifikuar, por supozohet se përmirësimet janë përqendruar në performancën, gabimet e mundshme dhe zgjidhjet e problemeve të raportuara në versionin e mëparshëm të sistemit .

Në rast të shtimit të ndonjë lajmi të papaguar në kodin beta, ne do ta komunikojmë atë menjëherë. Për momentin ajo që mbajmë mend është se versionet beta janë më të mira për t'i instaluar në një ndarje të veçantë edhe nëse janë beta publike, mos harroni se këto versione mund të mos jenë të pajtueshme për ndonjë arsye me mjetet ose aplikacionet tona të punës dhe kjo do të paraqiste një problem serioz, prandaj është më mirë të përdorni një ndarje ose disk të jashtëm për të.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Miguel Angel dijo

    Përshëndetje Jordi, a dini ndonjë gjë në lidhje me problemin virtual Java kur shkarkoni Sierra? Unë thjesht e bëra atë dhe ajo më dërgoi një paralajmërim, gjithashtu nuk mund të gjej Panelin e Kontrollit Java në MacBook Pro 2011 për të zbuluar ose zgjidhur ndonjë rast, gjoja është në Preferencat e Sistemit por nuk është, përshëndetje nga Panama!