Apple përgatit seri në ngritjen dhe rënien e WeWork

Ne punojmë

Shërbimi video streaming i Apple vazhdon të punojë për të ofruar përmbajtje të re, përmbajtje që do t'i shtohet asaj që është tashmë e disponueshme. Sipas revistës Variety, Apple po punon për një mini-seri të re për shërbimin e saj video streaming do të na tregojë ngritjen dhe rënien e Punës.

Pas kësaj serie të re, qëndron Eisenberg (Apple arriti një marrëveshje për të krijuar përmbajtje origjinale për Apple TV +) i cili qëndron pas një produkti tjetër të Apple, Amerika e Vogël dhe kjo nga ana tjetër, unë punoj në të mirënjohurit Zyra. Kjo seri e re podcast është i bazuar WeCrashed: Ngritja dhe Rënia e Punës.

Përderisa nuk jeni në dijeni të asaj që po ndodh brenda dhe jashtë teknologjisë së informacionit, nuk ka gjasa që të jeni në dijeni të WeWork. WeWork lindi në 2010 si një agjensi e pasurive të patundshme gjatë gjithë jetës, por shiti biznesin e saj sikur të ishte një fillestar teknologjie (kështu që u financua nga kompanitë e kapitalit sipërmarrës). Kjo kompani është e përkushtuar për të duke marrë me qira hapësira të mëdha për zyra që më vonë ai ua dha me qira njerëzve dhe duke ofruar kështu një sistem bashkëpunimi.

Rënia e WeWork filloi kur po përgatitej të dilte në publik. Wall Street Journal zbuloi se WeWork në të vërtetë ishte një skemë që i shndërroi zyrat në një piramida ponzi. Në të vërtetë, ai nuk po merrte me qira hapësira të mëdha për zyra për nënqira për profesionistët e pavarur, por po i blinte. Nga i mori paratë? Nga CEO, Adam Neuman, i cili po jepte hua për kompaninë e tij me interes 0,64%.

Siç përshkruhet në përshkrimin e podcastit, në të cilin do të bazohet kjo seri e re Apple TV +:

Themeluesit e WeWork menduan se ishin në prag të bërjes së historisë. Kompania vlerësohej në 47.000 miliardë dollarë, ishte e gatshme për një IPO të madhe dhe CEO i saj karizmatik Adam Neumann mendoi se do të ndryshonin botën. Adam kishte një vizion paraprak për WeWork që ua shiti disa prej investitorëve më të zgjuar në botë, por a përputhej vizioni i tij ndonjëherë me realitetin e kompanisë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.