Apple tashmë ka patentën USB-C

usb-c-patentë

Në mes të marsit erdhi lajmi për patentën që Apple po priste për portin USB-C, dhe duket se nuk u miratua zyrtarisht pavarësisht se ishte në duart e organizatës Botërore të Pronësisë Intelektuale që nga tetori i vitit të kaluar. Apple tani është pronari aktual i patentës USB-C.

Ky USB-C tani është në buzët e shumë përdoruesve dhe mediave si një standard i mundshëm për pajisjet në të ardhmen e afërt, pasi që pranon transferimin dhe karikimin e të dhënave në të njëjtën port, por për momentin ajo për të cilën jemi të qartë është se Apple nuk e humb rastin për të patentuar dhe bën të njëjtën gjë me këtë.

usb-c-macbook

Padyshim që shumë nga ju e dinë përdorimin e këtij lidhësi USB-C në një pajisje tjetër përveç MacBook-ut të ri 12 pin, unë mbaj mend Chromebook Pixel nga Google. Njerëzit Cupertino vazhduan në peticion dhe patentën e përshkruajnë si: «Qarqet, metodat dhe pajisje që mund të zvogëlojë Numri i puertos Mbulim Gjuhësh çfarë nevojiten në një pajisje elektronike. Një shembull mund të jetë një lidhës të unifikuar dhe qark le të jetë në gjendje të komunikojë me të më shumë se një ndërfaqe»Kjo është, USB-C.

Ky rekord është në dispozicion për të gjithë përdoruesit që duan të shohin më shumë detaje në të njëjtën lidhje. Ajo përmban shpikësit e USB-C, William P. Cornelius, Paul A. Baker, William O. Ferry, Kim Min Chul dhe Nathan N NG.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Lex dijo

  Unë nuk besoj se ata e kanë patentuar këtë, jo se ata kishin punuar së bashku me kompani të tjera për ta krijuar atë?

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Përshëndetje Lex, lidhja e patentës është në artikullin

   Përshëndetje shoku!

   1.    Lex dijo

    është se nuk specifikon që është usb type-c, sipas asaj që unë kuptoj dhe shfaqet në këtë faqe http://www.cultofmac.com/321363/apple-patent-explains-how-usb-c-will-make-every-other-connector-obsolete/