Apple vjen në Simpsons

Parodi e mollës në The Simpsons

L Simpson, seriali vizatimor amerikan vizatimor, i famshëm për të qenit i pari që bëri shaka me të ftuarit e saj, në kapitullin e tij të fundit ka përfshirë një parodi për Steve Jobs dhe Apple. Kapitulli titullohet "MyPods dhe Boomsticks" y parodi në një mënyrë mjaft qesharake për kompaninë e mollëve.

Me pak fjalë familja Simpson shkon në qendër tregtare, ku është takohem me nje "Dyqan mapple " në të cilën gjithçka është e bukur, tërheqëse, e pabesueshme dhe shumë e shtrenjtë. Lisa dëshiron një Mypod, por nuk keni para të mjaftueshme, kështu që dëshironi të blini diçka për të mbajtur një çantë dhe të bëni sikur keni blerë në prestigjioze dyqan, problemi është se edhe marrëzitë më të vogla janë shumë të shtrenjta. Ndërkohë Homeri sheh një të pabesueshme MyCube, e cila me sa duket është një Mac Mini që shkëlqen kur është fikur. Homeri duke parë shkëlqimin dhe bukurinë e MyCube instinktivisht ai i bie sexhde para saj, duke besuar se ajo është një lloj hyjnie.

Reallyshtë vërtet kënaqësi të shohësh qëndrimin e njerëzve që punojnë në dyqan, çfarë shihni në Mapple diçka që i bën ata ekskluzivë dhe superiorë ndaj pjesës tjetër. Ka edhe tifozë besnikë që përmbytin institucionin, dhe të cilët janë të habitur për të parë një mesazh të Steve Mobs, njeriu që ndryshoi mënyrën e të parë botës për të gjithë ata që ishin atje dhe se kur njoftonin diçka të re që do të ndryshonte mënyrën sesi ne i shohim gjërat përsëri, njerëzit morën paratë e tyre për t'ua dhënë atyre.

Këto dhe shaka të tjera e bëjnë këtë parodi molle më i miri deri më tani. Unë të lë ty lidhja YouTube (në anglisht me titra spanjisht) që ju të shihni dhe të komentoni atëherë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.