Apple zëvendëson jastëkët e veshit AirPods Pro falas

AirPods Pro

Një nga shqetësimet më të mëdha për pronarët e AirPods Pro dhe çdo model AirPod në përgjithësi është mendimi se njëri prej tyre mund të humbasë. E mira dhe e keqja e Apple është se gjithçka në kompaninë amerikane mund të zgjidhet me para përpara. Por, çfarë nëse humbasim ndonjë nga jastëkët e silikonit?

Mund të jetë e vështirë për ta që të humbin vetveten por ata mund të prishen ose të konsumohen me kalimin e kohës. Apple këtë herë e bën më të lehtë për ju dhe do t'i zëvendësojë ato falas, por me një detaj në mes. Ju duhet të keni blerë Apple Care.

Kujdesi për Apple për AirPods Pro: Pads me vesh të zëvendësimit falas

Kurdoherë që blini një produkt të Apple, mund të shtoni atë shërbim shtesë i garancisë së Apple. Apple Care që në rastin e AirPods Pro ka një çmim prej 29 € ju lejon të përdorni një numër ndihmash shtesë të Apple nëse kufjet kanë një problem.

Disa përdorues që kanë blerë AirPods Pro dhe kanë punësuar Apple Care i kanë kërkuar kompanisë zëvendësimin e jastëkave silikoni për të cilat ata tashmë kanë një problem që ka lindur në to. Befasia ishte kur pas kërkimit të zëvendësimit kostoja për të ishte zero euro.

Pra, mirë për Apple në këtë rast. Jastëkët do të jenë falas pasi të keni paguar 29 € për Apple Care. Unë sinqerisht besoj se nuk është se është falas, duhet të jetë shumë e trishtueshme që Apple ju akuzon çfarë? Cent? Për një jastëk silikoni?

Por hej, është diçka. Apple zëvendëson mbrojtëset e silikonit për ju, falas. Ata që ndërhyjnë dhe shumë e rëndësishme në anulimin e zhurmës së AirPods Pro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.