Apple shkurton përsëri kohën e dorëzimit për Mac Pro

mak-pro-1

Një nga problemet kryesore që Apple ka pasur me modelin e saj të fundit të Mac Pro, është padyshim koha e transportit. Por sot kompania Cupertino vazhdon të zvogëlojë ndjeshëm kohën e dorëzimit të desktopit të fuqishëm që tashmë është midis 2 ose 3 javësh.

Mbani në mend se në sipërfaqe të mëdha apo edhe në disa rishitës mund të gjejmë modelin e ri Mac Pro në dispozicion për blerje të menjëhershme, por në to nuk është e mundur të konfigurosh pajisjet për shijen e klientit duke shtuar pajisje më të mira pavarësisht nga fakti që makina e fuqishme e serive është e aftë të mbajë deri në 42 pajisje të lidhura në të njëjtën kohë.

Herë-transportuese-mac-pro

Por jo vetëm që kohët e dorëzimit të modelit më themelor zvogëlohen, kjo ulje në kohë vlen për dy modelet e disponueshme, si me katër bërthama ashtu edhe me gjashtë bërthama. Përveç konfigurimeve të mundshme me porosi nga përdoruesi, ato gjithashtu zvogëlohen, diçka që blerësit e ardhshëm padyshim do ta vlerësojnë.

Significantshtë domethënëse që Apple nuk ofron ndonjë shpjegim në lidhje me shkaqet që i detyruan ata të bënin zgjasni kohën e dorëzimit në pothuajse dy muaj për një kohë në muajt shkurt, mars dhe prill, kështu që askush nuk e di nëse arsyeja ishte mungesa e aksioneve ose ndonjë problem në prodhimin e Mac Pro. As nuk mendoj se Apple shpjegon shkaqet sot kur fillojnë të ulin afatin e dorëzimit .

Possibleshtë e mundur që kjo kohë e pritjes për dërgesat e reja të desktopit tuaj do të vazhdojë të ulet në ditët ose muajt e ardhshëm, në varësi të mbi të gjitha nga kërkesa, por të paktën tashmë është diçka më e arsyeshme për pritjen e një pajisjeje të re.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.