Monitori Smart i Samsung me AirPlay 2 dhe Apple TV + tani i disponueshëm në Spanjë

Monitor Smart Samsung

Samsung prezantoi në fund të vitit Monitor Smart Samsung, monitor që, siç nënkupton vetë emri i tij, nuk është një monitor normal, por një monitor inteligjent, pasi na ofron të njëjtat përfitime si televizionet inteligjente me AirPlay 2 dhe aplikacionet nga shërbimet më të njohura të transmetimit të videos.

Shumë janë njerëzit që kanë ardhur për të punuar nga shtëpitë e tyre dhe kjo gamë e re e vëzhguesve janë ideale, pasi na lejon të punojmë / studiojmë dhe argëtohemi me një pajisje të vetme. Ky monitor i cili është i disponueshëm në dy madhësi, Spainshtë tashmë i disponueshëm në Spanjë nga 249 euro.

Monitor Smart Samsung

Monitori i ri Samsung Smart na ofron dy funksione. Nga njëra anë ne gjejmë mundësinë e lidhjes së tij me çdo pajisje dhe nga ana tjetër, është një qendër e përkryer argëtimi falë Mbështetje për AirPlay 2.

Përveç kësaj, ajo integron qasjen në shërbimet kryesore të transmetimit të videos, shërbime që ne mund t'i përdorim plotësisht të pavarur nga Mac-ja dhe na lejon të përdorim Microsoft Office, për sa kohë që kemi një pajtim në Office 365.

Modele Samsung Smart Monitor

Monitor inteligjent M7

Ky monitor 32 inç na ofron rezolucion UHD (3.840 × 2.160), duke e bërë atë ideal për të punuar përveç shijimit të përmbajtjes në dispozicion në 4K në platformat e ndryshme të transmetimit të videos. Çmimi i këtij modeli është 399 euro.

Nëse po mendonit të rinovonit monitorin tuaj të vjetër, për çmimin që ka dhe përfitimet që na ofron, është një mundësi shumë interesante që duhet të keni parasysh.

Monitor Smart Samsung

Monitor inteligjent M5

Ky model është në dispozicion në versionet e 27 dhe 32 inç me rezolucion FullHD (1920 × 1.080) Çmimi i 289 euro për modelin 32 inç me 249 euro për modelin 27 inç.

Karakteristikat e vëzhguesve inteligjentë Samsung

Smart Monitor M7 është në përputhje me HDR10, ato përfshijnë dy porta HDMI 2.0, një lidhje USB-C (karikim 65W), Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2 dhe tre porta USB 2.0. Përfshin një telekomandë dhe seksioni i qendrës multimediale menaxhohet nga Tizen 5.5.

Smart Monitor M5 përfshin dy porta HDMI 2.0, 2 porta USB 2.0, nuk përfshin portën USB-C por nëse Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2, telekomandë dhe Tizen 5.5 si një qendër multimedia.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.