Moti YoWindow, një aplikacion tjetër për të parë motin

yowindow-1

Moti YoWindow i cili aktualisht gjenden falas në Mac App Store Për një kohë të kufizuar, është një aplikacion që na siguron motin në një mënyrë tjetër dhe përmes animacioneve në peizazh dhe tingujve të ndryshëm, gjithashtu lejon shtimin e disa qyteteve nga e gjithë bota. Nuk është një foto e vërtetë me lëvizje, larg saj, por është një mënyrë tjetër për të treguar motin në qytetin tonë. Na lejon gjithashtu të shohim një parashikim të motit që do të kemi gjatë orëve në vijim me animacionin përkatës në ekran, për këtë do të duhet të lëvizim vetëm shiritin e sipërm të aplikacionit.

Ndërfaqja e aplikacionit për të zgjedhur qytetet dhe opsionet e disponueshme në menunë e konfigurimit, më kujton pak 'Windows Mobile' të vjetër dhe është një aspekt që unë mendoj se ata duhet të përmirësojnë Meqenëse nuk lejon lëvizjen me miun ose trackpad, duhet të vendosni treguesin në shiritin anësor të dritares dhe ta tërhiqni për të gjetur opsionet.

yowindow-2

Informacioni i motit i ofruar vjen nga institute të ndryshme meteorologjike në varësi të qytetit të zgjedhur Dhe në opsionet e aplikimit mund të konfigurojmë gjuhën (e cila është në Spanjisht, ndër të tjera) dhe të gjitha të dhënat që na tregon aplikacioni, që nëse, lëvizja në opsionet nuk funksionon as.

yowindow-3

Personalisht, më pëlqejnë shumë këto lloj aplikacionesh që na ofrojnë informacione për motin. Në Mac App Store ka shumë aplikacione të këtij lloji, YoWindow Weather, është një nga këto aplikacione që mendoj se meriton 'një vrimë' në Mac-in tonë dhe në rast se e instalojmë dhe nuk na pëlqen, asgjë nuk ndodh nëse e shkarkojmë falas gjatë këtyre ditëve.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Më shumë informacion - Aplikacioni Weather Wall, për të parë motin në Mac përmes sfondeve spektakolare


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.