Hyundai Motors konfirmon takimet me Apple për Apple Car

Makinë Hyundai Apple

Ne e mbyllim vitin 2020 me disa thashetheme dhe detaje rreth mbërritjes së Apple Car, veturës inteligjente të Apple. Po, dhe këtë 2021 ne e fillojmë vitin edhe me lajme për të. Në këtë rast Hyundai Motors konfirmoi disa takime me Apple në projektin e firmës Cupertino.

Kështu që ne e filluam vitin pothuajse ashtu siç e mbaruam. Në çdo rast, këto takime të para nuk bëjnë asgjë të qartë dhe vetë Hyundai e ka të qartë se negociatat dhe takimet po kryhen me më shumë firma makinash, kështu që në asnjë moment ata nuk pretendojnë të jenë prodhuesit që Apple zgjodhi për makinën e saj.

Apple ndjen që markat të zgjedhin opsionin më të mirë

Lëvizja e firmës në këtë kuptim është mjaft e qartë, ajo që ata duan është të zgjedhin një markë të besueshme që është e drejtë për sa i përket çmimeve dhe pritjeve të ardhshme, një markë që është e aftë të prodhojë një numër "X" të automjeteve dhe që logjikisht ato mund të gjenerojë fitime. Kjo nuk është e lehtë për tu gjetur dhe nuk është e lehtë për tu menaxhuar, kështu që shkon për një kohë të gjatë.

Siç argumentojnë ata mirë në CNBC konfirmohen kontaktet e para me Hyundaipor kjo nuk do te thote asgje. Nga ana tjetër, ka media që vazhdojnë të pretendojnë se Apple nuk po bën një makinë dhe të tjerët siç është. Ata që thonë se flasin për një makinë të plotë të firmës ose për një model specifik brenda një marke, ata që e mbështesin atë nuk thonë se është një softuer që do ta bëjë çdo makinë inteligjente.

Ne do të shohim se kush ka të drejtë në këtë drejtim dhe veçanërisht kur vijnë lajme nga Apple për këtë. Apple Car duket një realitet, por ne nuk besojmë se do të jetë i pranishëm nga sot për nesër, ne do të duhet të vazhdojmë të presim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.