Mund të përdorni kohëmatës për të fikur iPod dhe / ose iPhone tuaj

Kohëmatësi i fikur i iPod-it

Ka shumë njerëz që janë mësuar të flenë duke dëgjuar radio, ndoshta zëri i spikerit të tyre të preferuar ose muzikë relaksojini, unë e konsideroj veten time në mesin e atyre njerëzve.

Nëse keni një iPod ju ndoshta nuk e përdorni radion, mbase një podcast ose ndoshta muzikë e juaja playlists, në një mënyrë apo në një tjetër, një fjalë e fortë ose një notë e lartë nga këngë kthehuni, ata ju zgjojnë të befasuar dhe mund të shkatërrojnë ëndrrën tuaj të qetë, mirë, sot ne ju themi se nuk do t'i kaloni më këto frikëra, sepse iPod dhe iPhone vijnë pajisur me një kohëmatës që ju lejon të programoni kohën e mbylljes së tij, në këtë mënyrë, nuk do të zgjoheni të befasuar dhe në të njëjtën kohë do të keni mjaft bateri për ditën tjetër.

Edhe pse e mirë, një gjë tjetër për të menduar është se nëse fle me të auriculares Possibleshtë e mundur që një hov do t'ju zgjojë, nëse ka shumë më pak të ngjarë që të humbni gjumin tuaj për atë arsye. Në çdo rast, ideali është që ta programoni që të fiket në një kohë të caktuar, për ta arritur atë, shkoni te Shtesa> Alarm> Kohëmatësi i gjumit, dhe vendosni atje kohën që dëshironi të fiket (duke filluar nga 15 minuta në dy orë).

Kur zgjidhni kohëmatës, do të shihni një ikonë të orës në ekran dhe minutat e mbetura para se ta fikni iPod do të shfaqet në krye të ekranit. Në rastin e Ipod nano dhe IPod i gjeneratës së XNUMX-të (me video) ata mund të përdorin kohëmatësin e gjumit me një orë në të njëjtën kohë.

Për të programuar iPod Touch dhe iPhone, fillon në Ora> kohëmatësi> Vendoseni iPod në gjumë.

Përmes | Ipodizuar


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Luis dijo

    Do të doja të dija nëse një herë keni filluar të dëgjoni një këngë në Iphone 3g, ajo mund të ndalet dhe si ose vetëm është e mundur ta vendosni atë në pauzë.