Apple Music gati për të konkurruar me Spotify

mollë-muzikë-1

Një tjetër nga momentet më të pritura nga përdoruesit që ndoqën Keynote të djeshëm ishte padyshim "Një gjë më shumë ..." që vetë Tim Cook na kushtoi me Apple Music të ri. Kjo frazë mitike gjithmonë vinte e shoqëruar me pajisje të reja (një produkt i ri) por kësaj here Apple na tregoi të përfolurat shërbim muzikor streaming që do të nisë më 30 qershor.

Pjesa pozitive e këtij shërbimi të ri është se ne kemi një konkurrencë e fortë për sistemin e transmetimit muzikor që shumica e njerëzve përdorin, Spotify. Apple gjithashtu dëshironte të nënvizonte tre aspekte të këtij shërbimi të ri: një radio botërore që punon 24 orë në ditë, 7 ditë në javë, me disa rrjete sociale për të qenë në gjendje të komunikojë më lehtë midis artistëve dhe adhuruesve dhe një sistem dëgjimi dhe shikimi revolucionar videoklipe.

mollë-muzikë-3

Apple Music përmirëson Spotify në shumë mënyra Dhe kjo për përdoruesit është diçka interesante sepse sa herë që ka rivalitet, do të ketë oferta më të mira përveç që ka katalogun e gjerë iTunes brenda Apple Music, është një pasuri në favor të Apple.

Nga ana tjetër, problemi mund të shkaktohet direkt nga kjo Apple Music e re pasi që mund të jetë në gjendje të çmontojë çdo mundësi të replikimit të rivalëve të saj, dua të them, sot Spotify nuk gjeneron ndonjë fitim për kompaninë sot Edhe pse mund të duket një gënjeshtër, nëse ata duhet të shtrëngojnë rripat për të shmangur humbjen e klientëve, mund të jetë një goditje e rëndë për ta.

mollë-muzikë-1

Rrahje 1 Radio

Ky është një tjetër shërbim që mund ta nxjerrim në pah nga Apple Music. Beats do të jetë përgjegjës për transmetohet si radio 24 orë në ditë, 7 ditë në javë nga Los Angeles, London dhe New York. Beats 1 ju sjell më të rejat në muzikë, biseda dhe kulturë. Ata do të transmetojnë drejtpërdrejt në të gjithë botën nga studiot e vendosura në qytetet e lartpërmendura.

Për ty U shfaq gjithashtu dhe është një metodë e re për të eksploruar midis mijëra dhe mijëra këngë pa pasur nevojë të kërkoni shumë në bibliotekë, duke plotësuar një pyetësor të shkurtër në fillim do të sugjeroni tema sipas shijes tonë.

itunes-2

Lidh

Në procesin e gjatë shpjegues të Apple Music, një Drake 'nervoz' u ngjit në skenë për të folur për anën më të afërt me rrjetin social të këtij shërbimi. Brenda vetë aplikacionit do të kemi një seksion të quajtur 'Lidhu' dhe nga i cili do të kemi kontakt më të drejtpërdrejtë me artistët tanë të preferuar. Nga kjo pjesë dhe me Apple ID të përdoruesit do të jemi në gjendje të shohim të gjithë përmbajtjen që artistët shtojnë foto, tekste, video apo edhe ndonjë këngë ekskluzive.

Ndjekja e hapave dhe lajmet e artistit tuaj të preferuar do të jetë më e lehtë me këtë opsion.

Leje VIP

Çmimi dhe disponueshmëria

Apple hedh provën 30-ditore dhe shton 90 ditë në mënyrë që përdoruesit e Apple të kenë mundësinë të eksperimentojnë me këtë shërbim të ri muzikor. Pasi të ketë kaluar kjo periudhë kohore, përdoruesi mund të zgjedhë nëse do të paguajë koston e shërbimit ose të ndalojë së bërëi atë.

  • Abonimi mujor ka një çmim përfundimtar prej 9,99 € për një përdorues dhe për të gjitha pajisjet tuaja
  • Abonimi mujor i 14,99 € shtoni deri në 6 përdorues në modalitetin Family Sharing

Disponueshmëria e Apple Music pritet për 30 qershorin e ardhshëm siç kemi paralajmëruar në fillim të këtij postimi dhe do të shtrihet edhe për përdoruesit e Windows dhe Android nga tetori i këtij viti, kështu që Apple nuk i mbyll dyert askujt me këtë shërbim të ri dhe synon të marrë shumicën e përdoruesve që konsumojnë muzikë streaming.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.