Apple Music: A ia vlen? Kjo ka qenë përvoja ime

Deutsche Telekom për të ofruar 6 muaj falas Apple Music për klientët e saj

Shërbimi i muzikës së Apple duke parë dritën e diellit një vit e katër muaj më parë. Gjatë tremujorit të parë të jetës, të gjithë përdoruesit që dëshironin të shijonin shërbimin dhe përfitimet e tij plotësisht falas. Tani kemi parë lajme në aplikacionin për iOS dhe në versionin e tij brenda iTunes për Mac. Gjithnjë e më shumë artistë ekskluzivisht dhe gjatë këtij muaji Apple Music Festival, për të shijuar drejtpërdrejt me artistë të shkëlqyeshëm.

E pra, A ia vlen të abonoheni në këtë shërbim? A është e vështirë të adaptohet apo mund të shkaktojë një lloj problemi? Le të shohim më poshtë se çfarë do të thotë saktësisht për përdoruesit, përparësitë e tij dhe planin e tyre individual ose familjar. Unë gjithashtu do ta ilustroj postimin me përvojën time dhe të familjes time, të cilët tashmë e kanë shijuar atë në maksimum për gati 5 muaj.

Çfarë ju ofron Apple Music?

E gjithë muzika në botë, ose më saktë pothuajse e gjithë, në të gjitha pajisjet dhe pajisjet tuaja. Në internet ose shkarkuar. Në majë të gishtave tuaj. Kërkoni dhe shtoni në Muzikën tuaj, ndonjëherë nuk keni pse të kërkoni asgjë. Vetë aplikacioni ju këshillon për albumet, listat e dëgjimit dhe artistët në përputhje me interesat dhe shijet tuaja. Mund të eksploroni gjithashtu zhanre dhe ngjarje muzikore si Apple Music Festival. Lajme në industrinë e muzikës, kolona zanore, koncerte, videoklipe dhe tekste këngësh. Përveç radiove me porosi ose zhanrit dhe lajmeve të Beats 1. Më shumë se 40 milion këngë në xhepin tuaj me një prekje të vetme të gishtit tuaj. Me ose pa internet, rastësisht ose jo dhe 24 orë në ditë, 7 ditë në javë, 365 ditë në vit.

IOS 10 gjithashtu përfshin një ndërfaqe shumë më të këndshme, edhe pse disa përdorues nuk e pëlqejnë atë në fillim. Dhe kjo sjell funksione të reja. Më e shquara është ajo e Teksteve. Ju pëlqen të këndoni? A ju pëlqen karaoke? Epo, do të të pëlqente të kishe tekstin e të gjitha këngëve të tua gjithnjë pranë. Zgjidhni dhe gjeni artistët tuaj të preferuar, shtoni ato në muzikën tuaj menjëherë dhe mos harroni asnjë gjë. A e dini sa e rehatshme është të dëgjoni një këngë në televizion ose në rrugë dhe për disa sekonda a është shkarkuar në pajisjen tuaj? Unë mendoj se është diçka e mrekullueshme, dhe vetëm shërbimet e transmetimit si Apple Music ose Spotify ju lejojnë ta bëni atë lehtësisht, të qetë dhe ligjërisht, përveç nëse blini këngët në iTunes, e cila është shumë më e shtrenjtë dhe nuk është e njëjtë.

Deutsche Telekom për të ofruar 6 muaj falas Apple Music për klientët e saj

Përvoja e llojeve të ndryshëm të përdoruesve

Në familjen time ne jemi të pajtuar në Apple Music 4 persona me planin familjar. Ky plan kushton 14,99 € dhe lejon hyrjen deri në 6 anëtarë. Ne paguajmë 5 € për person, dhe ka një anëtar që nuk paguan asgjë direkt, dhe jo, nuk jam unë. Unë jam administratori. Unë e kuptoj Apple dhe produktet e saj dhe çdo ditë dhe çdo moment përdor Apple Music, atë ose Podcast. Një anëtar tjetër dëgjon shumë dhe pëlqen muzikë të larmishme. I treti, i cili është ai që nuk paguan, zgjedh vetëm muzikë në spanjisht dhe nuk zgjedh shumë larmi, edhe kështu shërbimi është shumë i rehatshëm dhe vështirë se mund të jetojë pa të. Nuk di shumë për anëtarin e katërt. Jeto larg dhe paguaj në mënyrë fetare. Ai nuk ka pasur nevojë për ndihmë për të sqaruar përdorimin e shërbimit dhe duket se i pëlqen sepse nuk është ankuar një herë. 4 muaj na kushtoi 20 € secili dhe 3 të parat ishin falas. Rekomandimi im? Që të provoni periudhën e lirë në një plan familjar dhe më pas të vendosni nëse jeni akoma i pajtuar apo jo.

Mendova se do të pendohesha dhe do të ishte shumë e shtrenjtë. Asgjë nuk ishte e shtrenjtë, ishte më e shtrenjtë për të Apple shkel disa patenta. Duke iu kthyer temës, dëgjoj të njëjtën gjë, që mendoja se do të ishte problem për këtë shërbim, por tani ndryshoj ndonjëherë edhe për artistë të tjerë që i njihja apo jo, për listat, për Radion dhe shumë më tepër. Kjo nuk është një shuplakë falas, ju nuk duhet të hani të gjitha sepse tashmë keni paguar, këtu ju vetëm duhet të shijoni muzikën tuaj dhe të mos shqetësoheni për asgjë tjetër. Me të vërtetë, provojeni nëse ju pëlqen muzika sepse do ta dashuroni këtë shërbim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alexander dijo

  Dhe çfarë mendoni për TIDAL me të cilin mund të shkarkoni muzikë HIFI?

  1.    Josekopero dijo

   TIDAL nuk më bind. Unë e kam provuar pak dhe ende preferoj Apple Music, por po, është një tjetër mundësi e ngjashme. Dhe ne tashmë e dimë që Apple nuk do ta blejë atë, kështu që ata do të vazhdojnë të jenë rivalë.
   Faleminderit per koment