Amazon Music nuk kërkon më Prime që të dëgjohet

Amazon Music Pafund

Apple Music, Spotify ose Amazon Music ... Pa dyshim për shijet e ngjyrave dhe në rastin e Amazon Muzikë Kjo gjithmonë ka qenë falas për klientët Prime, tani do të jetë falas edhe për të gjithë ata që nuk kanë pajtim në shërbimin Amazon.

Disa muaj më parë kemi folur për afërsinë e këtyre shërbimeve me njëri-tjetrin, pak nga pak distancat midis tyre po priten edhe pse është e vërtetë që disa paguhen pa përjashtim, si p.sh. Muzika e Apple dhe pjesa tjetër vendosin reklama ose kufizime kur zgjedhin këngët që duam të luajmë por ato janë "falas".

La Aplikacioni Amazon Music lejon përdoruesit e llogarisë Prime të shijojnë një katalog të madh këngësh, artistësh etj. Nga ana tjetër, ekziston edhe brenda llogarive Amazon Music llogaria Unlimited, e cila paguhet dhe ofron lajmet dhe muzikën kryesore nga artistë të ndryshëm. Tani mund të dëgjoni një pjesë të muzikës falas pa pasur nevojë për këtë pajtim në Amazon Prime, por logjikisht disa opsione janë të rezervuara për ata që vazhdojnë të përdorin mënyrën e pagesës së pajtimit.

Përdoruesit e Amazon Prime tani kanë privilegje të Pafund

Ky ndryshim gjithashtu përfiton nga përdoruesit e llogarisë Prime dhe megjithëse unë personalisht nuk kam arritur të luaj muzikë nga "MusicUnlimited" ndërsa shkruaj këtë artikull, duket se shërbimi online i muzikës Unlimited do të jetë në mënyrë progresive të hapur për anëtarët që aktualisht paguajnë për pajtimin e tyre Prime.

Për këtë arsye, lufta me pjesën tjetër të shërbimeve të pagesave në drejtim të transmetimit të muzikës përfshin disa faktorë dhe kjo është se Apple Music ka shumë përparësi për mijëra Klientët e Apple, Amazon Music shton shumë të tjerë për klientët e saj dhe tani për jo-klientët dhe Spotify, i cili është akoma me të vërtetë shërbimi për tu rrahur në vendin tonë. Ne e dimë që ka shumë shërbime të tjera muzikore, por është e vërtetë që pak përdorues i përdorin ato këtu. Me këtë opsion të ri, Amazon mund të rrisë shumë klientët e saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.