Apple Music për Artistët, shërbimi i analitikës për muzikantët është tani në dispozicion në beta

Apple dëshiron të bëhet mjeti i preferuar i muzikantëve dhe për këtë, ajo ka punuar për disa muaj në një shërbim të ri që ka hyrë në fazën beta, një shërbim i quajtur Apple Music për Artistët. Ky shërbim, i disponueshëm përmes internetit për të gjithë muzikantët që dëshirojnë të bëhen pjesë e këtij programi, lejon të dijë në çdo kohë numrin e këngëve që janë luajtur si dhe numri i këngëve të shitura përmes iTunes ndër shumë të tjera.

Ky mjet prish burimin tradicional të informacionit që kishin grupet muzikore, duke ofruar informacion shumë më të detajuar. Sipas Billboard, ky shërbim ofron një numër të madh opsionesh në formatin grafik, të cilat lejojnë jo vetëm të njohin moshën e përdoruesve, por edhe vendet ku muzika e tyre luhet ose shitet më shumë, si dhe mjete të tjera analize për Kontrolloni nëse audienca e synuar për albumin po përgjigjet.

Ky shërbim i ri ofron informacion specifik për shijet muzikore të përdoruesve që sot përdorin Apple Music në 115 vendet ku shërbimi muzikor streaming i Apple është i disponueshëm, duke marrë të dhëna specifike nga qytete jo vetëm në vend në përgjithësi. Ata gjithashtu kanë në dispozicion mundësinë e marrjes raporte për shijet muzikore të një qyteti në një interval të caktuar moshe.

Ky informacion lejon grupe dhe artistë e di cilat janë këngët që u pëlqejnë më shumë në mënyrë që kur të bëjnë turne, në mënyrë që në çdo kohë ata të dinë se cilat këngë do të jenë më të pëlqyerat nga publiku. Apple Music për Artistët, gjithashtu lejon muzikantë, të cilët grupe përputhen në listat e dëgjimit që bëjnë përdoruesit. Informacioni që nuk ofron, për shkak të kompleksitetit të llogaritjeve të minutave, janë honoraret që ata marrin përmes Apple Music.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)