Apple Music vjen në faqen e internetit të Apple duke zhvendosur familjen iPod nga faqja kryesore

seksion-muzikë

El Muzika e Apple Betshtë bast i ri i Apple dhe mbërriti dje pas shumë thashethemeve në një gjë tjetër emocionuese. Në kohën e Steve Jobs, nën emrin Edhe një gjë, u prezantuan produkte të yjeve dhe kjo është ajo që Tim Cook duket se dëshiron të tregojë. Apple ka vënë bast shumë me këtë shërbim të ri muzikor dhe prova e kësaj është se ajo tashmë ka seksionin e vet në faqen e internetit të kompanisë nën emrin Music. 

Tani, ky nuk është ndryshimi i vetëm që ka ndodhur në faqen e internetit të kompanisë kaliforniane që prej kësaj për të lënë vend në shiritin e sipërm të uebit, Ata që janë në bllok kanë vendosur që mbretërimi i iPod të ketë mbaruar dhe Muzika është këtu për të qëndruar. Duhet të mbahet mend se para se të paraqitej ky shërbim i ri, tashmë ishte folur në internet se Apple pret të marrë më shumë se 100 milion abonentë në këtë shërbim, kjo është më shumë se dyfishi i shërbimeve të tjera të ngjashme aktualisht.

Po, seksioni iPod është zhdukur nga shiriti i sipërm i faqes kryesore të Apple për t'i dhënë vendin shërbimit të ri muzikor, Apple Music. Tani, do ta shihni fjalën Muzikë si një portë hyrëse për gjithçka që ka të bëjë me të Muzika e Apple. Kështu që Ku janë iPod-et? Seksioni iPod përfshihet në seksionin Muzikë, por ne nuk do të besojmë se është në një vend shumë të dukshëm dhe kjo është se do të duhet të lëvizim pothuajse në fund të dritares për të hyrë në të.

seksion-ipod

dyqan sektori

Një mundësi tjetër është të klikoni direkt në seksionin Store dhe më pas në seksionin iPod. Siç e dimë të gjithë, iPod ishte ai që bëri që Apple të bëhet ajo që është sot. Sidoqoftë, kohët ndryshojnë dhe ky produkt po humbet pak nga pak avulli. Modelet aktuale iPod që mund të blejmë janë gjenerata e pestë iPod touch, gjenerata e gjashtë iPod nano dhe gjenerata e dytë iPod Shuffle, modele që nëse gjithçka ndjek ritmin që duhet do të zhduken për t'i dhënë vendin iPhone.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.