Apple Music më në fund po vjen në altoparlantët Echo të Amazon, vetëm në kohën e duhur për Krishtlindje

Muzika e Apple

Pa dyshim, një nga shërbimet më të njohura të muzikës streaming sot është Apple Music, e cila edhe pse doli shumë më vonë, sot tashmë mund të konsiderohet një konkurrent i drejtpërdrejtë i alternativave të tilla si Spotify ose Deezer, ndër shumë të tjera Sidoqoftë, më e kritikuara për këtë është përputhshmëria, sepse megjithëse është e vërtetë që mund të përdoret, për shembull, me Windows ose Android, ai jep probleme të caktuara me pajisjet audio.

Sidoqoftë, Apple tashmë po bashkëpunon me Amazon dhe ata tashmë e kanë konfirmuar atë zyrtarisht Apple Music së shpejti do të jetë në dispozicion për përdorim me Alexa, dhe për këtë arsye me altoparlantët inteligjentë Amazon Echo, të cilët siç e dini tashmë tani ato mund të blihen në Spanjë.

Apple Music do të punojë së shpejti me Alexa të Amazon

Siç e përmendëm, nga Amazon ata kanë konfirmuar me një artikull të ri në blogun e tij në rast se keni një Amazon Echo në shtëpi (modeli nuk ka rëndësi), Në javët e ardhshme, duke filluar nga 17 dhjetori i ardhshëm, do të shihni se si aktivizohet aftësia për t'i kërkuar ndihmësit të zërit Alexa të luajë ndonjë gjë nga Apple Music, ashtu si shërbimet e tjera.

Muzika është një nga tiparet më të njohura të Alexa. Që kur kemi lansuar Alexa katër vjet më parë, klientët po dëgjojnë më shumë muzikë në shtëpi se kurrë. Ne jemi të përkushtuar për të sjellë ofrues të shkëlqyeshëm të muzikës tek klientët tanë dhe që prej fillimit të API-së së Muzikës tek zhvilluesit muajin e kaluar, ne kemi zgjeruar zgjedhjen e muzikës në Alexa për të përfshirë edhe më shumë shërbime të klasit botëror. Ne jemi të ngazëllyer për të sjellë Apple Music, një nga shërbimet më të njohura të muzikës në SH.B.A., te klientët e Echo për pushime për të shijuar.

Klientët do të jenë në gjendje të kërkojnë nga Alexa që të luajë këngët, artistët dhe albumet e tyre të preferuar, ose ndonjë nga listat e krijimit të krijuara nga botuesit e Apple Music në të gjithë botën, duke mbuluar shumë aktivitete dhe gjendje shpirtërore. Klientët gjithashtu do të jenë në gjendje të kërkojnë nga Alexa që të luajë radio stacione të bëra me ekspertizë të përqendruara në zhanre të njohura si Hip-Hop, dekada si vitet '80, madje edhe muzikë nga e gjithë bota si K-Pop. Thjesht kërkoni që Alexa të aktivizojë Beats 1 për të dëgjuar transmetimin global të drejtpërdrejtë të Apple Music, duke përfshirë intervista të thelluara me artistë, të gjitha pa reklama.

Amazon EchoPlus

Në këtë mënyrë, sapo të mbërrijë zyrtarisht, thjesht duhet hapni aplikacionin zyrtar Alexa nga një prej pajisjeve tuaja dhe shtoni Apple Music si një shërbim muzikor. Kur ta bëni, do të duhet të identifikoheni me Apple ID tuaj, në mënyrë që gjithçka të konfigurohet dhe të shtohet në llogarinë tuaj specifike, por do të jetë vetëm hera e parë.

Gjithashtu, në rast se jeni të interesuar, do të jeni në gjendje ta vendosni atë si shërbimin e paracaktuar, në mënyrë që kur thjesht t’i thuash të luajë muzikë, përdor Apple Music direkt, megjithëse sigurisht që kjo është plotësisht opsionale, por mjaft e dobishme nëse ke disa shërbime të lidhura për të njëjtën gjë.

Ne qofte se je i interesuar, ju mund t'i blini këto altoparlantë Nuk u gjet asnjë produkt.nga vetëm 35 euro »/] përmes faqes në internet të Amazon, megjithëse ka modele për të gjitha shijet, duke përfshirë Echo Dot, Echo, Echo Plus dhe më në fund Echo Spot, të gjitha me një raport spektakolar të cilësisë së çmimit dhe një dizajn mjaft të bukur që mund të duket mirë pothuajse kudo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.